Jorge Jesus'un görevden ayrılması sonrasında bir kez daha takımın başına getirilen İsmail Kartal ile yeni sezona başlayan Fenerbahçe'de beklentiler bir hayli yüksekti. Tecrübeli teknik direktörün adına çok öenmli transferler verilen sarı lacivertliler, gerçekleştirdiği başlangıçla da herkesin takdirini toplasa da sonrasında yaşanan kayıplar taraftarın sabrını taşırdı. Dün akşam liderliğin de kaybedilmesi üzerine istifa sesleri yükseldi.

Rakibini mağlup edemedi

Dün akşam Kadıköy Ülker Stadyumu'nda Corendon Alanyaspor'u ağırlayan Fenerbahçe sahadan 2-2'lik beraberlikle ayrıldı. Kanarya, 1-0 geriye düştüğü rakibi karşısında 2-1'lik üstünlüğü yakalamasına rağmen 4 dakika sonra gelen golle yıkıldı. Binlerce taraftar karşılaşma sonrasında tribünlerde şok yaşarken, sosyal medyada da büyük tepki vardı.

O sözler sonrası liderlik kaybedildi

Teknik Direktör İsmail Kartal, geçen ayın ilk haftasındaki bir basın toplantısında sezonun geri kalanı için psikolojik avantajları olduğunu dile getirerek; "Biz lideriz, psikolojik üstünlük bizde" ifadelerini kullanmıştı. Kartal'ın bu sözleri sonrasında ezeli rakibine yerini teslim eden Kanarya'da deneyimli çalıştırıcının geleceği de sorgulanmaya başlandı.

En verimli döneminde

Fenerbahçe'de daha önce iki kez çalışan İsmail Kartal, ilk döneminde tüm kulvarlarda çıktığı 46 maçta 2.17 puan ortalaması yakalamıştı. 62 yaşındaki antrenör Jesus sonrasında göreve gelip 21 karşılaşmada 1.95'lik ortalama elde etti. Sezon başından bu yana geçen sürede ise 39 mücadeleden 2.56 puanla ayrılma başarısı gösterdi.

Taraftar tepkili

Fenerbahçe'nin evinde Alanaspor'a kaybetmesi, taraftarları da çileden çıkardı. Trabzonspor ve Galatasaray dışında kadrosu nispeten kısıtlı Samsunspor ve Alanyaspor karşısındaki beraberlikler sonrasında çok sayıda sarı lacivertli görevi bırakmasını istedi. Yönetim ise çok güvendiği Kartal'ı sezon sonuna kadar takımın başında tutmakta kararlı.