Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, UEFA Konferans Ligi'nde kadroda yer vermediği oyuncuları ile özel konuşma yaptı.

Fenerbahçe, pazartesi gecesi Konferans Ligi grup aşamasındaki kadroyu UEFA'ya bildirmişti.

İsmail Kartal'dan Batshuayi'ye özel konuşma! İsmail Kartal'dan Batshuayi'ye özel konuşma!

Yeni transfer Mert Müldür'ün haricinde Samet Akaydın ve Emre Mor'un dışarıda kalması sürpriz olarak göze çarpmıştı. Sakatlığı söz konusu olan Luan Peres, genç isimler Bartuğ Elmaz ve Omar Fayed ile takım planında yer almayan Nazım Sangare de kadroya alınmamıştı.

İsmail Kartal'ın, futbolcular Milli Takım kamplarına gitmeden önce Mert, Samet ve Emre ile bu konu üzerinde özel bir konuşma gerçekleştirdiği ifade edildi. Deneyimli teknik adamın oyuncularına, UEFA'ya bildirilen kadroda belli sayıda kulüp altyapısından ve ülke içinden yetişen futbolcu yer alma zorunluluğunu anımsattı.

Kartal'ın konuşmasında şu ifadeleri kullandığı belirtildi:

"Kriterler seçim yapma konusunda zorladı. Mecburen birileri dışarıda kalacaktı. Sizler, Konferans Ligi'nde sahada olmayacaksınız ancak Süper Lig'deki şampiyonluk yarışında önemli rol alacaksınız. Moralinizi bozmadan, tamamen saha içine odaklanmanızı istiyorum. Hepiniz benim için değerli oyuncularsınız"