Son maçlarda istenilen oyunu sahaya yansıtamayan Fenerbahçe'de teknik adam Jorge Jesus neşteri vuruyor.

Arda Güler teklifi geri çevrildi! Arda Güler teklifi geri çevrildi!

Fenerbahçe, sahasında Galatasaray’a 3-0 mağlup olması ile zirvenin 4 puan gerisinde kalmıştı. Sarı lacivertliler, derbi maplubiyetinin ardından ligde Gaziantep ve Ümraniye maçlarını kazanarak 2’de 2 yaptı. Sarı lacivertliler, skor olarak ayağa kalkmayı başarsa da oyun sistemi olarak beklentileri karşıyalayamadı. Özellikle gol yollarındaki sıkıntılar, birçok oyuncunun form düşüklüğü yaşamasında etki etti. Bunun üzerine teknik adam  Jorge Jesus harekete geçti. Portekizli çalıştırıcı, Dünya Kupasından sonra önce sık sık yaptığı gibi rotasyon yapmayı planlıyor. Denetimli yeknik adamın, Kasımpaşa mücadelesinin ilk taktik antrenmanında Arda Güler, İsmail Yüksek ve Mert Hakan Yandaş’ı 11’de yer verdiği ifade edildi.

Jesus’un hafta boyunca bu denemeleri gerçekleştimesi beklenmekte. Bu 3 futbolcunun yanıs sırasında Emre Mor da 11’i zorlayan futbolcularında başında geldiği ifade edildi. İlk 11’den yedeğe çekilmesi muhtemel oyuncuar ise, haftalardır büyük düşüşe geçen Miguel Crespo,  Ümraniye maçında kötü bir performans sergileyen İrfan Can Kahveci ve bir türlü istikrarını koruyamayan Diego Rossi olarak görülüyor.

En son Galatasaray maçında şans bulan Serdar Aziz, sonrasında oynanan Gaziantep, Çaykur Rizespor ve Ümraniyespor karşılaşmalarında yedek bekledi ve hiç şans bulamadı. Ayrıca Luan Peres’in de sakatlığının geçmesi ve kadroya dahil olması ile beraber Serdar Aziz'in forma rekabetindeki durumu daha da zorlaştığı kaydedildi. Serdar’ın tek avantajı, Jesus’un Gustavo Henrique’yi gözden çıkarmış olması.(Fanatik)