Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'de Mert Hakan Yandaş krizi yaşandığı belirtiliyor. Yeni sezona mutlak  şampiyonluk hedefi ile yola çıkan ve ard arda transferler gerçekleştiren sarı lacivertli ekipte orta saha rotasyonu gittikçe genişliyor. Lincoln ve Willian Arao'yu transfer eden Fenerbahçe'de İsmail ve Arda Güler'in de kadroya girmesi, orta saha rotasyonu oldukça genişletti. Fenerbahçe'De orta saha transferlerinin devam etmesi ise Mert Hakan Yandaş krizinin açmasına neden olduğu ifade edildi.

Mevkisinde ayrıca İrfan Can Kahveci ve Miha Zajc ile rekabete giren milli oyuncu Mert Hakan Yandaş, forma şansının azalması nedeni ile rahatsızlık yaşadığı aktarıldı. Teknik adamın  Jorge Jesus'un sisteminde düzenli olarak oynama şansı olmaması durumunda düzenli olarak oynayacağı bir takıma transfer olmak isteyen Mert Hakan, yönetim ilee görüşme gerçekleştirdiği kaydedildi. Yurt içi ve yurt dışından teklifler alan 27 yaşındaki Milli futbolcu, istediği forma sözünü alamazsa kiralık veya bonservisi ile takımdan ayrılmak istediği ifade ediliyor.

Sarı lacivertli ekipte yakın arkadaşları Mesut Özil ve Ozan Tufan'ın takımdan ayrılmasının ardından Mert Hakan Yandaş, Fenerbahçe'den ayrılmaya niyetlenmiş durumda olduğu aktarıldı Geçirmiş olduğu sakatlıktan ötürü hazırlık kampında süre alamayan başarılı orta saha, teknik patron  Jorge Jesus'un kadro  planları arasında yer alması durumunda takımda kalacğı belirtiliyor.  Süper Lig'den özellikle Başakşehir'in yakın takibinde olan futbolcu için yurt dışından da taliplerin olduğu kaydedildi.. İAmi bir dönem Rus takımları ile anılan Mert Hakan Yandaş, Rusya-Ukrayna savaşı nedeninden dalayı sarı lacivertli takımda kalmıştı. (AKŞAM)