Bu hafta başta teknik direktör olmak üzere anlaştığı oyuncuları açıklamayı planlayan Süper Lig ekibi Fenerbahçe, ortaya çıkan rakam sonrasında planlarını şimdilik askıya aldığı ifade edildi.

Sarı Lacivertli kulüp için belirlenen harcama limiti, geride kalan iki transfer dönemi için belirlenen limitin gerisinde aşağısında kaldı.

2 Eylül 2019’da takım harcama limiti 206 milyon lira olan Fenerbahçe'nin yeni dönemde yüzde 15'lik sapma oranıyla toplam limiti 178 milyon lira oldu. Sarı Lacivertli kulüp, ocak ayında da harcama limiti konusunda TFF ile anlaşmazlık yaşamış ve sadece bir transfer gerçekleştirebilmişti.

Takım limitini yükseltmek için yakın vadede bankalar birliği ile anlaşma yapması gereken Fenerbahçe yönetimi, konuyla ilgili kararını henüz vermiş değil.

Sarı Lacivertli kulüp, bir süredir oyuncu satışı konusunda bazı kulüplerle görüşmelerini sürdürüyor.

Fenerbahçe, harcama limitinin beklenen seviyede olmaması nedeniyle temaslarını hızlandırıp oyuncu satışıyla rakamı yukarı çekmeye çalışabileceği de çıkan haberler arasında.

Öte yandan Fenerbahçe oyuncu satışı yapsa dahi bonservis bedelinin sadece üçte 1’ini harcama limitine ekleyebilecek.

İsmail Yüksek transferi karşılığında Gölcükspor'a verilecek oyuncular netleşmeye başladığı belirtiliyor.

TFF 3. Lig ekibinin, Fenerbahçe'de bu sezon altyapıdan A takıma yükselen Emre Nasuh ve Cenk Alptekin'i talep edeceği iddia edildi. İki oyuncunun da kariyerlerine Fenerbahçe'de devam etmek istediği de çıkan haberler arasında yer alıyor.

Ayrıca Emre ve Cenk'in, Gölcükspor dışında başka takımların da listesinde olduğu ifade edildi.

Cenk Alptekin'in, Portekiz kulüplerinin radarında olduğu gelen haberler arasında. 

Kaynak: TRT Spor