Geçen sezonu Türkiye Kupası zaferi ile tamamlayan Fenerbahçe'de ilk transfer Ryan Kent olmuştu. İngiliz futbolcuyla 4 yıl anlaşma yapılmış ve büyük beklentilerle takıma takviye yapılmıştı. Ancak istenen performansın çok altında kalan kanat oyuncusunun devre arası gündeme gelse de kendisi kulüpte kalmayı tercih etti. Hem de önemli bir talibi olmasına rağmen

Lazio istedi

Fenerbahçe'nin yıldızı Ryan Kent için başta Başakşehir olmak üzere Premier Lig takımları ve Serie A devi Lazio devreye girdi. Hatta Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City'nin de istediği söylendi. En ciddi isteyeni ise Roma'nın mavi beyazlı ekibiydi. Fakat 27 yaşındaki futbolcu tüm önerileri reddetti.

3 golde adı var

Sezon başından bu yana 15 maça çıkan Ryan Kent, İsmail Kartal'ın tüm çabalarına rağmen istatistiklerde de bir hayli geride kaldı. Konferans Ligi elemelerinde 1 gol ve 2 asist ile oynarken gruplarda ise 1 kez rakip fileleri havalandırıp 634 dakika sahada kaldı.

Kendi tercihi

Haber Global Spor Müdürü Sercan Hamzaoğlu, Kontra yayınında yaptığı açıklamada Ryan Kent ile ilgili şunları aktardı; "Oyuncuya karşı kulüpten "Biz sana mobbing uygulamıyoruz. Seni UEFA kadrosuna da yazıyoruz; ancak hoca seni oyun planında düşünmüyor." bilgisi veriliyor. Fenerbahçe, Lazio ile Kent'in de mutlu olabileceği bir anlaşma yapmıştı. Çok büyük bir mucize olmazsa Kent'in Türkiye'de oyuncu lisansı çıkmayacak; ancak UEFA'da bir ihtimal süre alabilir. Oyuncunun kendi tercihi bu yönde olduğu için kulüp de bir şey diyemiyor."