Sezonun en flaş kadrosunu kuran ve hem Türk hem yabancı olarak ligin en kaliteli takımları arasında yer alan Fenerbahçe transfer de dur durak bilmiyor. Altay türk kaleci avantajıyla 2 türk isim daha oynatmak zorunda kalan Fenerbahçe İrfan Can Kahveci, Ferdi Kadıoğlu, Emre Mor, İsmail Yüksek gibi ligin en iyi türk yıldızlarına da sahip. Ancak yabancılarda da aynı bölge de yıldız isimler olması nedeniyle Fenerbahçe sol bek için türk yıldız arayışlarına geçti!

Jesus transfer istiyor!

Alioski gibi sol beki olsada o bölgede bazen Lincoln bazen de Ferdi Kadıoğlu oynatan Jesus, bölgesi sol bek olan bir yıldız almak istiyor. Yabancı olarakta bir çok isimle görüşülse de o bölgeye büyük bir transfer atağı bekleniyor. Jesus'un raporunda ise 2. ligde forma giyen ve her maçı izleyin talimatı verdiği bir türk yıldızı kadrosuna katmak için sırada olduğu belirtiliyor. 

Fenerbahçe yıldız ismi radarına aldı!

Fenerbahçe transfer heyeti Jesus'un da olur dediği yıldız bir ismi radarına aldı. Ocak ayında transferde ilk isim olarak dikkat çeken Bucaspor yıldız ismi için görüşmeler başlıyor. Hem Jesus, hem Fenerbahçe transfer komitesi Bucaspor'un yıldız ismini renklerine bağlamak istediklerini duyurdu.

Enes Alıç Fenerbahçe'ye doğru!

Transfer çalışmalarına hızlı başlayan Fenerbahçe, Bucaspor'da forma giyen Enes Alıç'ı renklerine bağlıyor. 2. Lig ekibi Bucaspor'da forma giyen genç sol bek bu sezon çıktığı 16 maçta oynadığı futbolla dikkatleri üzerine çekti.

Sözleşmesi 2024 yılında sona erecek olan Enes Alic için Ocak ayında Bucaspor'a 1 milyon TL teklif edilerek bu transfer bitirilmek istiyor. Ancak eğer ki Bucaspor teklifi kabul etmezse maksimum ödenecek tutar 2 milyon olarak belirlendi.

Enes Alıç kimdir?

1999 yılında dünyaya gelen Enes Alıç, orta saha olarak başladığı futbol yaşantısında şu sıralar sol bek olarak forma giyiyor. 

Mersin'de dünyaya gelen 23 yaşındaki genç futbolcu merkez orta saha, orta saha ve sol bekte görev yapabiliyor.