Süper ligde şampiyonluk parolasıyla sezonu açan fakat kıran kırana geçen sezonda ezeli rakibi Galatasaray'a şampiyonluğu kaptıran Fenerbahçe'de başkan Ali Koç görevinden ayrılıyor. Sezon başında yaptığı flaş transferlerle şampiyonluğunun en büyük favorilerinden olan Fenerbahçe'de başarılı sonuçlar elde edilse de şampiyonluk için yeterli olmadı.

Kadrosuna sezon başında Diego Rossi, Luan Peres, Emre Mor, Joao Pedro ve Michy Batshuayi gibi yıldız isimleri ekleyen Fenerbahçe sezona hızlı bir giriş yaptı. Aldığı başarılı sonuçların ardından şampiyonluk hesapları yapılmaya başlandı. 

3 kulvarda yarış!

Süper Lig yanında Türkiye kupası ve Uefa Avrupa Ligin'de de mücadele eden Fenerbahçe'de tüm kulvarlarda şampiyonluk parolasıyla sezona giriş yapıldı. Süper Lig'de  şampiyonluğu Galatasaray'a kaptıran sarı lacivertliler, Uefa Avrupa Ligi son 16 turunda Sevilla'ya şanssız bir şekilde elenerek kupaya veda etti. Elinde bir tek Türkiye kupası şampiyonluğu durumu bulunan Fenerbahçe'de Türkiye kupasının kazanılması halinde başkan Ali koç ile yolların ayrılması bekleniyor.

Ali Koç ile kupasız bir dönem!

Fenerbahçe'de büyük umutlarla başkanlığa gelen ve geldiği gibi şampiyonluk sözü vererek tüm yarışılan kulvarlarda başarı sözü veren başkan Ali koç dönemi sona eriyor.  Sarı lacivertlilere 2-3 Haziran 2018 döneminde yapılan kongreler sonrası başkan seçilen ve 5 sezondur başkanlık yapan Ali Koç döneminde Fenerbahçe kulübü kupaya hasret kaldı. Bu 5 sezonluk dönemde Süper Lig şampiyonluğu yaşanılmaması dışında Türkiye kupası ve TFF Süper kupa şampiyonluğu da bulunmayan sarı lacivertliler bu durumdan oldukça rahatsız görünüyor.

Başkan Ali Koç takımının Türkiye kupası finalinde şampiyonluk yaşaması halinde şampiyonluğun ardından görevinden ayrılıyor 5 yıldır hizmet ettiği başkanlık görevini takımın ilk kupasını kazanması halinde  sarı lacivertlilere görevde bulunduğu dönem boyunca tek kupasını kazandırarak bırakıyor.