Fenerbahçe'de taşlar yerinden oynuyor. Antalya'daki devre arası kampında yapılan çalışmalar sonrası teknik direktör Ersun Yanal'ın kafasındaki kadro büyük ölçüde şekillendi. Takımında isimlerin değil hak edenlerin oynayacağını belirterek adalet vurgusu yapan Ersun Hocanın gözüne giren isimler kadro dışı cezaları biten Volkan Demirel ve Dirar ile takımın en skoreri Frey oldu. Dereağzı'nda çalıştığı dönemde performansını artıran Volkan, yan toplardaki zaafları nedeniyle eleştirilen Harun'un önüne geçmekte zorlanmazken Yanal ikinci yarıda kaleyi kaptana teslim etme kararı aldı. Volkan, performansı ve tecrübesiyle yeniden birinci kaleci olarak görev yapacak.

Yanal'ın bankolarından birisi de Dirar olacak. Kampın en güçlü ismi olarak öne çıkan Faslı yıldızın ilk 11'deki yeri garanti. Yanal, fiziksel değerleri, takım disiplinine uyumu, kapasitesi ve hırsıyla gözüne giren Dirar'ı en önemli kozlarından birisi olarak sahaya sürecek. Golcüler arasındaki yarışta ise takımın en skoreri olmasına rağmen Slimani ve Soldado'yla kıyaslandığında zayıf halka olarak gösterilen Frey yine öne çıkmayı başardı. Ersun Hoca, özel olarak ilgilendiği Slimani ile Soldado'dan beklediği reaksiyonları alamazken, İsviçreli takımın bir numaralı golcüsü olma yolunda emin adımlar attı. 

SKRTEL'E GÖRE: HER ŞEY GÜZEL OLACAK

Antalya kampında iyi çalıştıklarını belirten Martin Skrtel, "İkinci yarıda her şey daha iyi olacak" dedi. Slovak yıldız, "Hırslarımız yüksek, kendimize güveniyoruz" derken, "Arka tarafta kuvvetli olduktan sonra önde mutlaka pozisyon bulursunuz. Neler yapmamız gerektiğini biliyoruz" ifadelerini kullandı.

FORMA İÇİN SABIRSIZ: JAILSON AKILLANDI

Galatasaray derbisinde aldığı 8 maçlık cezayı dolduran Jailson formasına kavuşmak için sabırsızlanıyor. "Takımdan ayrı kaldığım süreç benim için çok büyük bir ders oldu" diyen sambacı "Bir daha böyle bir olayın içinde yer almayacağım. İkinci yarıda performansımla taraftarlarımızdan özür dileceğim" sözünü verdi.

YANAL'DAN 7 SANİYE İKAZI!

F.Bahçe'yi agresif kimliğine kavuşturmak için yoğun mesai harcayan Ersun Yanal, oyuncularına 7 saniye sınırlaması getirdi. Savunmanın hücumda başladığını vurgulayan Yanal "Kaybettiğimiz topu 7 saniyede geri almalıyız. Herkes daha fazla koşup mücadele edecek" ikazında bulundu.


Kaynak:Türkiye