Galatasaray'ın gerisinde kaldığı sezonun ardından beyaz bir sayfa açan ve 10 yıllık özlemini gidermek isteyen Fenerbahçe'de transfer hareketliliği sürüyor. Özellikle hücum hattına yaptığı takviyelerle adından söz ettiren sarı lacivertlilerde yeni hamleler de gündemde. Ancak takımdan ayrılması gereken isimler de mevcut. Özellikle yabancı kontenjanı çok büyük sıkıntı yaratabiir. Teknik heyetin raporu doğrultusunda yakında 6 isim gmnderilebilir. Detaylar haberimizde.

samuel-1

Bright Osayi-Samuel'e talipler var

Fenerbahçe'nin İngiltere'den transfer ettikten sonra performansıyla dikkat çeken ve evrildiği sağ bekte de form tutan Bright Osayi-Samuel için geldiği Ada'dan bazı ekipler devrede. Ayrıca İskoçya'dan da yine ilgi söz konusu. Sarı lacivertliler 7.5-10 milyon euro bandında bir bonservis teklifi gelmesi halinde gidişine onay verecek. Zeki Çelik hamlesi de bu kapsamda önemli rol oynayacak.

joao-pedro-fenerbahce

Pedro düşünülmüyor

Sarı lacivertlilerin geçen sezon kadrosuna kattığı isimlerden biri olan Joao Pedro da gidecekler arasına eklendi. Sakatlığı nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalan sambacının önceliği satılması ancak bonservisli bir öneri gelirse onda da gereken kolaylık sağlanacak. Hücum alanındaki rotasyona da yeni bir takviye yapılacak.

gustavohenriqueduyurukpk

Talip bekleniyor

Transferine toplamda 2.8 milyon euro harcanan Gustavo Henrique'den ümitli olmayan İsmail Kartal, Brezilyalının biletini kesti. Yıldız oyuncu kadroda düşünülmemesinin ardından transfer listesine konuldu. Daha önce forma giydiği Brezilya'dan ilgi olan deneyimli stoper için resmi teklif boyutuna ulaşabilecek  bir öneri olursa satılacak.

lincoln-fener

Beklentileri karşılayamadı

Jorge Jesus döneminde transfer edilen isimlerden biri olan Lincoln Henrique de sakatlık nedeniyle isteneni veremedi. Kadroya dahil edilen isimlerin ardından onun da gönderilme ihtimali bulunuyor. 3 yıl daha kontratı olmasına rağmen yönetim teklif gelmemesi halinde fesih yoluna gidebilir.

serdar dursun

Umut sonrası ayrılık yakın

İki sezondur Fenerbahçe forması giyen ancak eleştirilerin hedefinde olan Serdar Dursun da gönderilecek isimler arasında bulunuyor. Golcü futbolcu, Umut Nayir'in de katılması nedeniyle üstüne Dzeko ve Batshuayi'nin yer aldığı rotasyonda geri plana düştü. İsteyen bir takım çıkarsa gereken kolaylık onun için de sağlanacak.