Sezon başında Jorge Jesus'un isteği doğrultusunda Flamengo'dan kiralık olarak transfer ettiği Gustavo Henrique sergilediği  performansıyla taraftarın beğenisini kazanmayı başardı.

Brezilya temsilcisi ile 31 Aralık 2023'e dek kontratı yer alan 29 yaşındaki savunma oyuncusı, 1.4 milyon euroya bir senelik olarak kiralanmıştı. Haberde, sarı-lacivertlilerin Brezilya takımı ile yamış olduğu anlaşmadaki önemli bir detaya yer verildi.

Gustavo Henrique'nin kotratında "20 maç ilk 11 oynarsa Fenerbahçe bonservisini zorunlu olarak alacak" maddesinin yer aldığı ifade edildi.

Futbolcu, sarı-lacivertli forma ile 15 resmi mücadelede forma giyerken Avrupa Ligi'ndeki 4 maçın bütümünde 90 dakika süre aldı. Avrupa Ligi elemelerindeki 4 karşılaşmanın 2'sinde 90'ar dakika sahada kaldı.

Süper Lig'de ise 7 maçta oynayıp tamamında 90 dakika forma giydi. Şimdiden 13 mücadelede ilk 11'de çıktı. Kontratında bulunan maddenin devreye dahil olamsı için 7 karşılaşma kaldı. Ayrıca sözleşmede Flamengo'da daha önce yaşamış olduğu sakatlık nüksederse, zorunlu alma maddesinin ortadan kalkacağı da yer alıyor.

kaynak: Sabah Gazetesi