Ocak ayı transfer döneminin en hareketli takımlarından biri olması beklenen Fenerbahçe'de özellikle gidecek oyuncular şimdiden merak konusu. Lig ve Avrupa'daki performansıyla birçok ismin vitrine çıktığı sarı lacivertlilerde şimdi de üçüncü bir oyuncu Napoli'ye imza atabilir. Serie A devi yine Kanarya'nın kapısını çalacak. Eljif Elmas ve Kim Min-jae sonrasında bonservis beklentisi de yüksek.


 

Fenerbahçe'de idol

La Gazzetta dello Sport, Ferdi Kadıoğlu için "Türkçe bilmemesine karşın Fenerbahçe'de şimdiden bir idol" ifadesi kullandı. Gazetenin haberinde şunları yazıldı: "Arnhem 1999 doğumlu futbolcu son iki sezonda adeta patlama yaşadı. Türkiye Milli takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Kadıoğlu'na adeta aşık oldu ve aile kökenleri sayesinde Ferdi artık Türkiye için oynuyor."


Koşu kalitesi üst düzey

Haberde, Ferdi Kadıoğlu'nun olağanüstü bir koşu kalitesi bulunduğu belirtilen haberde "Kuntz onu, sol kanat oyuncusu olarak görevlendirdi. Aynı zamanda orta sahada oynadı hatta hücumda da oynadı" denildi.


Jorge Jesus detayı

Haberde şunlar denildi: "Fenerbahçe'nin Portekizli teknik direktörü Jorge Jesus Ferdi Kadıoğlu'nu sağ kanatta görevlendiriyor. Ancak gerekirse sol kanatta da oynatıyor. Ferdi Kadıoğlu, buna uyum sağlamakta sorun yaşamıyor ve kendini devamlı geliştiriyor."


3. Fenerbahçeli olacak

İtalyan takımı Napoli, Fenerbahçe'den Eljif Elmas ve Koreli Kim Min Jae'yi yüksek bonservis bedelleri vererek kadrosuna katmıştı. Ferdi Kadıoğlu, transferi olursa Napoli'deki Fenerbalhçeli sayısı 3'e yükselecek.


35 milyon euroya yakım bonservis

Kuzey Makedonyalı Eljif Elmas, 1919-20 sezonuda Fenerbahçe'den Napoli'ye giderken sarı lacivertlilere 16 milyon 200 bin Euro bonservis ücreti kazandırmıştı. Koreli Kim Min Jae'nin satışından ise Fenerbahçe'nin kasasına 18 milyon Euro girdi. Fenerbahçe'nin Ferdi kadoğlu için kapıyı 25 milyon Euro'dan açması bekleniyor.  (Ajansspor)