Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de transfer çalışmaları da devam ediyor. Allahyar Sayyadmanesh ve Ozan Tufan'ı Hull City'e satan Fenerbahçe'de bir oyuncu daha İngiltere yolunda.

Jorge Jesus'un yeni sezon planlarında yer almayan Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas için Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu İngiliz kulübü görüşmelere başladı.

Hull City'ye transferi gerçekleşen İranlı santrfor Allahyar'dan 4.5 milyon euro, Ozan Tufan'dan ise 3 milyon euro kazanan Fenerbahçe, Pelkas için de piyasa değeri olan 4,5 milyon euroyu istiyor. Ancak Acun Ilıcalı'nın 28 yaşındaki oyuncu için 4 milyon eurodan fazla vermek istemediği belirtildi. 

dimitris pelkas

2020 yılında PAOK'tan 2.2 milyon euroya transfer edilen Pelkas, Fenerbahçe kariyeri boyunca iniş çıkışlı bir grafik çizdi. Tecrübeli futbolcu 26 kez Yunan Milli Takım forması giydi.

Dimitrios Pelkas, Fenerbahçe formasıyla geçen sezon 33 resmi maça çıkarken bunların 13'ünde ilk 11'de yer alabildi. 28 yaşındaki Yunan oyuncu bu karşılaşmalarda 5 kez fileleri havalandırdı.