Fenerbahçe, ara transferde Samet Akaydın ve Jayden Oosterwolde'yi renklerine bağladıktan sonra bir duraklamıştı. Sarı-Lacivertliler, öncelik verdiği takviyelerini gerçekleştirip, fırsat transferi için beklemede kaldı. Birçok oyuncunun gündeme geldiği sarı lacivertlilerde yönetimin yeni bir operasyon hazırlığı içersinde olduğu iddia edildi. 

Fenerbahçe genç oyuncular Ernest Nuamah (19) ve Adamo Nagalo'nun (20) peşine düştü. İki futbolcuda da Nordsjaelland takımında oynuyor ve bu sezonkisergiledikleri  performanslarıyla dikkatleri çekiyor.

Nagalo için sarı lacivertliler sezon başında da  ilgilenmiş fakat anlaşmaya varamamıştı. Premier Lig takımı Southampton da aynı süreçte savunma oyuncusu için temaslarda bulunsa da teklifleri yeterli bulunmamıştı.

Nuamah ise son dönemde sarı lacilertilerin listesine girdi. Yönetimin, bu iki futbolcu için Nordsjaelland'a paket teklif ccermenin hazırlığı içerisnde olduğu öne sürüldü. Fneerbahçe'nin Nordsjaelland'ın kapısını 8 milyon Euro'luk bir teklifle çalacağı  iddia edildi.

Ernest Nuamah, her iki kanatta da görev yapabiliyor.