Fenerbahçe Kulübü, bir gazetede Jorge Jesus'un sözleri olarak aktarılan haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Başakşehir karşısında kazanılan Türkiye Kupası sonrasında yaptığı açıklama ile birlikte Fenerbahçe'ye veda etti. Portekizli teknik adamın Suudi Arabistan'a gideceği yönünde iddialar yer alırken Başkan Ali Koç hakkında Instagram'dan paylaşımda bulundu. Jorge Jesus yaptığı açıklamada; "Fenerbahçe'deki ilk günümden beri Sn. Başkan Ali Koç'tan tam, koşulsuz destekten başka bir şey almadım. Basına olumsuz bir açıklama yapmadım, verdiğim tek röportajda da kulüp ve ülke hakkında iyi konuştum. Bu nedenle; bugün gazetedeki yazı yalandan başka bir şey değildir. Sn. Başkan Ali Koç, benim ve ailem için yaptıkların için sana çok minnettarım. Her şey gönlünce olsun. Arkadaşın, Jorge Jesus." ifadelerini kullandı.


FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

Fenerbahçe'den haber ile ilgili yapılan açıklamada; "Bugün tarihli Cumhuriyet Gazetesinde yer alan ve Jorge Jesus'tan Ali Koç'a eleştiri: 'Güvensem Kalırdım' başlıklı "haber" yalan ve iftiralarla dolu bir haberdir.

"Habere" ilişkin eski teknik direktörümüz Jorge Jesus kendi resmi hesabından yaptığı açıklamada "İstanbul'dan ayrılırken hiçbir kimseye bu yönde bir beyanı olmadığını" da ifade etmiştir.

Hal böyle iken muhabir Hilmi Türkay tamamen hayal ürünü olan bu kurgusu ile ilgili kamuoyuna açıklama yapmak zorundadır. Hiçbir gazetecilik etiğine uymayan, kaynağı belli olmayan yalan ve iftiralarla dolu bu metnin Cumhuriyet gibi köklü bir yayın organına yakışmadığı da açıktır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Cumhuriyet Gazetesinden tekzip beklediğimizi belirtir, haber içeriğinin spor kamuoyunca dikkate alınmamasını rica ederiz." ifadelerine yer verildi.

 

İtalya'da gündem Edin Dzeko: Yalvaracaklar İtalya'da gündem Edin Dzeko: Yalvaracaklar

İŞTE YALANLANAN HABER

Jesus'un ve kulübün yalanladığı haber şu şekilde: "Portekizli teknik direktör, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yeni vaatlerini samimi bulmadığını, bu yüzden ayrılmayı tercih ettiğini söyledi. İstanbul'u sevdiğini dile getiren Portekizli hoca, "Buraya gelene kadar her şey çok güzeldi, sonra zaman içerisinde bazı sözlerin yerine getirilmediğini gördüm. Taraftarla karşı karşıya kaldığım günler oldu. Islıkladıkları, yuhaladıkları oyuncuları benim getirdiğimi düşünüyorlardı. Böyle bir şey yok. Transferlerin çoğu başkan tarafından gerçekleşti. Devre arasında oyuncu istedim 'Para yok' dendi. İkinci gelen teklife hemen cevap vermedim. 'Samandıra ve transfer sende' dedi. İnanmadım. Çünkü daha önce vadettiklerini hiç yerine getirmedi. Bu yüzden kalmamın bir anlamı yoktu. Güvensem kalırdım. Ayrıldığım için üzgünüm" dedi."