Bu yıl kadrosunu Ryan Kent, Edin Dzeko, Alexander Djiku ve Umut Nayir ile güçlendiren Fenerbahçe son olarak Sebastian Szymanski ile anlaşam imzaladı. 

Yeni sezonda şampiyonluk hasretine son vermek isteyen Fenerbahçe hazırlıklını ve transfer çalışmalarına devam ediyor. 

Defans hattını Alexander Djiku ile güçlendiren ve stoper arayışlarını sürdüren Fenerbahçe, görünü dünya yıldızına dikti. Sarı-lacivertliler son olarak Juventus'un tecrübeli yıldızı Leonardo Bonucci'ye transfer teklifinde bulundu. 

İtalyan takımıyla 1 yıl daha sözleşmesi bulunan yıldız oyuncu gelecek sezon kadroda düşünülmüyor. İtalyan basınına göre; 36 yaşındaki stoper iki takımdan transfer teklifi aldı ve bu takımlardan birisi Fenerbahçe. Teklifte bulunan diğer kulübün ise bir Suudi Arabistan kulübü olduğu belirtildi. İtalyan oyuncunun ise gelen iki teklifi de geri çevirdiği açıklandı. 

Ailevi sebepleri bahane eden oyuncvu İtalya'dan ayrılmak istemediğini ve Maurizio Sarri yönetimindeki Lazio'nun bir seçenek olabileceği belirtildi.

leonardo-bonucci-juventus-2022-2023-1660216927-89982

GELECEK SEZON FUTBOLU BIRAKACAĞINI AÇIKLADI

Leonardo Bonucci mayıs ayında yaptığı açıklamada, gelecek sezon Haziran 2024'te emekliye ayrılacağını söyledi. İtalyan stoper, "Bir yıl içinde emekli olacağım, böylelikle bir savunmacının dönemi sona erecek. Juventus'ta yaptıklarımdan gerçekten gurur duyuyorum" ifadelerini kullanmıştı.