Çin'in Wuhan kentinde başlayarak dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen koronavirüs spor organizasyonlarını da etkilemişti. Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe'den yapılan açıklama da Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı ve Futbol Takımı'nda Kovid-19 virüsüne rastlandığı belirtilmişti. Sarı Lacivertli kulüpten küresel salgın ilan edilen ölümcül virüs ile ilgili bir açıklama daha geldi.

İşte Fenerbahçe tarafından yapılan açıklama;

''Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın ve Erkek Voleybol Takımları ile Basketbol Kadın takımımızda sporcu, teknik ve idari ekipten olmak üzere toplamda 65 kişiye yeni tip Koronavirüs taramaları yapılmıştır.

İlk yapılan tetkiklerde 5 kişide Koronavirüs bulgularına rastlanılmış olması sebebiyle, detaylı taramaları gerçekleştirilmiş, sonrasında sonuçlar negatif çıkmıştır.

Böylelikle, tarafımıza iletilen son test sonuçlarına göre tüm sporcu, idari personel ve teknik heyetlerimizin sonuçları negatiftir.

İlk bulguları pozitif çıkan sonrasında yapılan ikinci testlerinde negatif gelen sporcularımız ve teknik heyetimizden bir çalışanımız tedbir amaçlı tıbbı kontrol altında, ev istirahatlerindedirler.''

Kaynak: Super Haber