Süper Lig’de şampiyonluk hasretine son vermek isteyen Fenerbahçe’de ara transfer dönemi çalışmaları başladı. Fenerbahçe ile Galatasaray’ın başı çektiği şampiyonluk mücadelesinde ara transfer dönemi kritik önem taşıyor. Ligin ikinci yarısı için oyuncu kadrosunu güçlendirmek isteyen sarı lacivertli ekip önemli isimlerle görüşmelere başladı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç tarafından savunma ve orta sahaya transfer yapılacağı açıklandı. Başkan Ali Koç yabancı bir stoper transferi yapacakları bilgisini paylaştı. 6-8 numara pozisyonu içinse farklı oyuncuların isimleri gündeme gelmeye devam ediyor.

7c5d35be41a34dd8b64a4e75e81336f0

Fenerbahçe’de Şampiyonluk Planı

Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un programına konuk olarak katılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ara transfer dönemi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Ali Koç ara transfer döneminde takıma yeni katılacak oyuncular kadar gidecek oyuncuların da önem taşıdığının altını çizdi. Özellikle yabancı oyuncuların takımdan ayrılması kontenjanın genişlemesinde etkili olacak. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın yönetime sunduğu listesinin ilk sırasında ise Krunic yer alıyor. Fenerbahçe’de sportif direktör Mario Branco tarafından yürütülen transfer görüşmelerinde önemli gelişmeler yaşandı. Fenerbahçe’de sportif direktör Mario Branco, Milano’ya giderek Milan yönetimi ile masaya oturdu. Fenerbahçe’nin Milan’a Krunic transferi için teklif ettiği bonservis ücretinin 3-4 milyon Euro bandında olduğu öğrenildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’ta Krunic transferiyle ilgili finansal sorundan söz etmişti. Başkan Ali Koç yaz transfer döneminde teklif ettikleri ücreti ara transfer döneminde veremeyeceklerini açıkladı. Milan yönetiminin teklifi kabul etmesi halinde Krunic’in Fenerbahçe forması giymeye sıcak baktığını açıklamıştı.

6590117aa22612ac08d8660b

Galatasaray’ın Eski Yıldızı Gündeme Geldi

Fenerbahçe’de Krunic transfer için görüşmeler devam ederken alternatif planlarda hazırlandı. Teknik Direktör İsmail Kartal’ın listesinin ilk sırasında Krunic’in yer aldığı açıklanmıştı. Lakin, Krunic transferinin olumsuz sonuçlanması halinde sarı lacivertli yönetim farklı oyuncularla masaya oturmaya karar verdi. Fenerbahçe’de Krunic’in alternatifi olarak belirlenen ilk oyuncu ise Fernando oldu. Galatasaray’ın eski yıldızı Fernando, İspanyol ekibi Sevilla ile sözleşmesini feshetti. Boşta kalan yıldız oyuncunun yeniden Türkiye’de forma giymeye sıcak baktığı öğrenildi. Ligin ikinci yarısı için Fernando’nun yeterli olabileceğini düşünen Fenerbahçe yönetimi yıldız oyuncunun menajeri ile ilk temasta bulundu. Brezilyalı futbolcu ile 6 aylık sözleşme imzalamak isteyen sarı lacivertli yönetim görüşmelere başladı. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın da Fernando transferine yeşil ışık yaktığı belirtildi. Krunic transferinin sonucuna göre Fernando sarı lacivertli formayı giyebilir.