Bu sezon birçok ismi renklerine bağlayarak takımı baştan aşağı yenilen Süper Lig ekibi Fenerbahçe'de gelecek sezonun kadrosu için çalışmalarda dört bir koldan sürdürülüyor.

Takımda oluşturulan iskelet kadroyu bozmak istemeyen Sarı Lacivertli kulüp acil bölgelere takviyeler yapacak. Fenerbahçe'nin lig mücadelesi biter bitmez sonuç ne olursa olsun iki bölgeye hızlıca takviye yapacağı belirtildi.

Milliyet'te yer alan habere göre; Fenerbahçe yeni sezon için direkt ilk 11'de oynayacak stoper ve forvet transferi yapmayı hedeflediği ifade edildi.

Buna göre, bu sezon Samatta'dan istediği verimi alamayan, Cisse ile vedalaşması beklenen, Thiam, Frey ve Ademi gibi isimleri yeterli bulunmayan Sarı Lacivertli ekipte tecrübeli bir golcünün alınması planlanıyor. Hatta ayrılıklara göre ikinci bir forvetin daha takıma kazandırılması bekleniyor.

Savunma hattında da hamleler planlanıyor.

Lemos ve Tisserand'dan beklediği verimi alamayan Fenerbahçe, Macar stoper Attila Szalai'yi mutlaka bir sene daha kadroda tutmak istiyor. EURO 2020 sonrası teklif ne olursa olsun Szalai'nin kalması düşünülüyor.

Ancak, Macar savunmacının yanına deneyimli ve direkt 11 oynayacak bir stoper gelmesi planlanıyor. Hatta 30'lu yaşlarında Avrupa futboluna hakim bir defans oyuncusunun Szalai'yi de geliştireceği belirtiliyor.

Öte yandan her iki transferin de sezon başı kampı başlamadan bitirilmesi ve takıma hızlıca adapte olarak bu sezonki bazı sıkıntların tekrar yaşanmaması hedefleniyor.

Kaynak: Fotomaç