Sağ kanat arayışlarını sürdüren Fenerbahçe'de gündeme Dominguez ve Cengiz Ünder isimleri gelmişti. Son günlerde ise Shakhtar'dan ayrılan Tete'nin adı listedeydi. Bir süredir sambacıyla görüşen Kanarya, bugün görüşmelerin askıya alındığını belirterek transferden vazgeçildiğini duyurdu. 

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; 

"Son dönemde Kulübümüz ile adı geçen futbolcu Tete (Mateus Cardoso Lemos Martins) hakkında kamuoyunu bilgilendirmek zorunlu hale gelmiştir.

Futbolcu ve ekibi, geçtiğimiz günlerde Türkiye ziyaretinde bulunmuşlardır. Bu ziyaret esnasında adı geçen oyuncu, menajerleri tarafından kulübümüze önerilmiştir.

Kulübümüz muhtemel transfer ihtimaline istinaden şartları sorgulamış, ancak yapılan hukuki, finansal ve teknik değerlendirmeler sonucunda oyuncunun transferinin tarafımıza uygun olmadığı kanaatine varılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

Tete Galatasaray'a mı imza atacak?

Bu sezon birçok transfer savaşını da beraberinde getirdi. Türkiye'de oynamaya sıcak bakan Tete'nin yeni adresinin Galatasaray olacağı iddiaları konuşuluyor.  Zaniolo'nun olası satışının resmiyete kavuşması halinde genç oyuncuya yönelme ihtimali bulunuyor. Rashica için de Norwich City'nin inadı kırılamazsa yine aynı yol izlenebilir.
 

Tete kimdir?

Tete, 15 Şubat 2000 yılında Alvorada, Brezilya'da dünyaya geldi. 175 cm boyundaki başarılı futbolcu sağ kanatta görev almaktadır.

25 milyon Euro piyasa değeri bulunmaktadır. Sol ayaklı olan Tete'nin Shakhtar Donetsk ile sözleşmesi 31 Aralık 2023 yılında sona erecek.

Tete, Gremio'da futbola başladı. Shakhtar Donetsk, Lyon, Leicester City gibi ekiplerde oynadı.