Sarı Kanarya da gelecek oyuncular kadar; takımdan gönderilecek isimlerde belirlendi. Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu için teklif sunan Rus ekibi yeniden kapıyı çaldı. Sarı lacivertli yönetimin istediği bonservis bedeli için pazarlıklar başladı. İşte Fenerbahçe’de son dakika transfer gelişmeleri…

Dünya Kupası maçları nedeni ile Süper Lig’de verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen Fenerbahçe çalışmalarına devam ediyor. Sarı lacivertli takım, teknik direktör Jorge Jesus’un önderliğinde sezonun ikinci yarısına hazırlanıyor. Takım hazırlık sürecine devam ederken; bir yandan da transfer çalışmaları yürütülüyor. Oyuncu kadrosunu güçlendirmek isteyen Fenerbahçe’de transfer görüşmeleri devam ediyor. Ayrıca, sarı lacivertli formayı giyen oyuncular içinde transfer teklifleri gelmeye başladı. 

Fenerbahçe’de Transfer Seferberliği Başladı

Fenerbahçe’de transfer çalışmalarını bizzat yürüten Başkan Ali Koç’un iyi bir forvet transferine imza atmak istediği öğrenildi. Portekizli teknik adamın yönetime sunduğu transfer listesine göre çalışmalar yürütülüyor. Jorge Jesus’un forvet ve kanat transferlerine öncelik verilmesini istediği öğrenildi. Ayrıca, stoper hattı içinde takviye yapılması düşünülüyor. Milli futbolcu Serdar Aziz’in Süper Lig’de oynanan son karşılaşmada yaptığı bireysel hatalar hem taraftarın hem de yönetimin endişe duymasına neden oldu. Stoper hattını güçlendirmek isteyen Sarı Kanarya, farklı isimler ile transfer görüşmelerine başladı.

Ara transfer döneminde takıma dahil edilecek yeni oyuncular kadar kimlerin ayrılacağı da merak konusu oldu. Teknik direktör Jorge Jesus’un onayı dahilinde hareket eden Fenerbahçe yönetimi transfer tekliflerini değerlendirmeye başladı. Yabancı kuralı nedeniyle ince eleyip sık dokumak zorunda kalan yönetim, mevcut kadro içerisinde eleme yöntemini değerlendirecek. Öte yandan mutlak şampiyonluk hedefi ile açılan sezonda başarı yakalamak için mevcut kadronun korunmak istendiği öğrenildi. Özellikle Arda Güler, Ferdi Kadıoğlu ve Attila Slazai’nin isimleri transfer döneminde sıklıkla gündeme geliyor. Başkan Ali Koç’un Attila Slazi ile bizzat görüşerek sezon sonuna kadar takımda kalmasını istediği öğrenildi. 

Rus Ekibi Fenerbahçeli Yıldızın Peşine Düştü

Fenerbahçe transfer çalışmalarında yurt dışında olduğu kadar yurt içinde de etkili olmaya devam ediyor. İç piyasada da transfer görüşmeleri yürüten sarı lacivertli yönetim, genç yetenekleri kadrosuna dahil etmek istiyor. Avrupa Ligi’nde de ülkemizi temsil eden Fenerbahçe, başarılı performansı ile dikkat çekti. Fenerbahçeli futbolcuların piyasa değerinin yükselmesini sağlayan süreç başladı. Başkan Ali Koç’un sarı laciverti formayı giyen futbolcular için yapılan transfer tekliflerinde yüksek bonservis bedeli talep ettiği biliniyor. Sezon öncesinde de transfer haberlerinde adı geçen yıldız futbolcu için yeniden teklifler gelmeye başladı. 

CSKA Moskova Yeniden Kapıyı Çaldı

Süper Toto Süper Lig’de ara transfer döneminin başlamasına sayılı günler kala transfer teklifleri de gündeme gelmeye devam ediyor. Sezonun geri kalanı için büyük önem taşıyan transfer döneminde Fenerbahçe yönetimi hata yapmak istemiyor. Bu yüzden transfer tekliflerinde yüksek bonservis ücreti talep ediliyor. Sarı lacivertli yönetimin istediği bonservis ücretinin altında kalan teklifler içinse pazarlık dahi yapılmıyor. Sezon öncesinde de yıldız futbolcu için Fenerbahçe’nin kapısını çalan CSKA Moskova’nın yeniden transferde devreye girdiği öğrenildi. 

Fenerbahçe’nin İstediği Bonservis Bedeli 

Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusuna talip olan CSKA Moskova, sezon öncesi yapmış olduğu transfer teklifinde 5 milyon euro bonservis bedeli ödemeye hazır olduğunu belirtmişti. Başkan Ali Koç ile pazarlık masasına oturan Rus ekibi, Milli Futbolcuyu renklerine bağlamaya istekli konumda bulunuyor. Lakin, bonservis ücretinin düşük olması nedeniyle sarı lacivertli yönetimden olumsuz yanıt almışlardı. Ara transfer döneminde yeniden transfer görüşmelerine başlayan Rus temsilcisi, bonservis ücretini de yükseltti. 

Rus Ekibi Yıldız Futbolcudan Vazgeçmiyor

CSKA Moskova’nın sarı lacivertli futbolcuyu renklerine bağlama istediği arttı. Bonservis görüşmelerinde teklifini yükselten Rus ekibi, milli futbolcu için 7 milyon euro ödemeye hazır olduğunu açıkladı. CSKA Moskova’nın renklerine bağlamak istediği oyuncu Mert Hakan Yandaş oldu. Sivasspor’dan olaylı bir şekilde Fenerbahçe’ye transfer olan milli futbolcu sezona iyi bir başlangıç yapmayı başardı. CSKA Moskova’nın 7 milyon euroluk teklifini değerlendirmeye alan Fenerbahçe ise 10 milyon euro bonservis ücreti talep ediyor. 

28 yaşındaki futbolcunun transfer döneminde Fenerbahçe ve ezeli rakibi Galatasaray karşı karşıya gelmişti. Sarı kırmızılı formayı giymesine kesin gözüyle bakılan Mert Hakan Yandaş, transfer döneminin en çarpıcı imzasını atmıştı. Emre Belözoğlu’nun sportif direktör olarak görev yaptığı dönemde Fenerbahçe forması giyen yıldız futbolcu, sakatlıklar nedeniyle sezon içerisinde dalgalı bir performans sergiledi. Kısa süre içerisinde sarı lacivertli taraftarların beğenisini kazanmayı başaran yıldız futbolcu, Avrupa kulüplerinin de radarına girdi. 

Başkan Ali Koç, Jesus’tan Onay Bekliyor

CSKA Moskova yetkilileri ile görüşmelere devam eden Fenerbahçe yönetimi yıldız futbolcu için 10 milyon euro bonservis ücreti istiyor. CSKA Moskova ise bonservis ücretinde indirim yapılmasını talep ediyor. Mert Hakan Yandaş’ın transfer görüşmelerinin olumlu yönde ilerlediği öğrenildi. Portekizli teknik adamında onay vermesi halinde yıldız futbolcunun transferinin gerçekleştirilmesi bekleniyor. Mert Hakan Yandaş ise transfer haberleriyle ilgili sessizliğini koruyor. Sezon öncesinde gündeme gelen transfer haberleriyle ilgili topu Fenerbahçe yönetimine atan yıldız futbolcu, ‘’Fenerbahçe’nin yararına olacaksa transfer olabilirim’’ demişti. Başkan Ali Koç’un transferi bir an önce tamamlayarak kasaya sıcak para girişi yapmak istediği öğrenildi.