Sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’de hareketli anlar yaşanmaya devam ediyor. Yabancı sayısını 12’ye düşürmeye çalışan sarı lacivertli ekipte gidecek oyuncular belirlendi. Pelkas, Zajc ve Tisserand için teklifler gelmeye başladı. İşte, Fenerbahçe transfer haberleri…


2022/23 sezonunda şampiyonluk hasretine son vermek isteyen Fenerbahçe sezona hızlı bir başlangıç yapmak istiyor. Başkan Ali Koç’un liderliğindeki sarı lacivertli ekip, teknik direktörlük koltuğunu Jorge Jesus’a emanet etti. 67 yaşındaki Portekizli teknik adam, takımdan ayrılmasını istediği oyuncuları belirledi. Fenerbahçe transfer döneminde sadece yeni gelecek oyuncularla sınırlı kalmayacak. Takımdan ayrılacak oyuncuların akıbetinin daha önemli olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz iki sezon üst üste transferler yapan sarı lacivertli ekip, kadrosundaki yabancı oyuncu sayısını düşürmek zorunda bulunuyor. Halihazırda 18 yabancı oyuncusu bulunan Fenerbahçe’nin hızlı hareket etmesi gerekiyor. Türkiye Futbol Fedarasyonu tarafından alınan 12 yabancı oyuncu oynatma kararı nedeniyle takımdan önemli isimlerin ayrılması bekleniyor. Yabancı basında yer alan haberlere göre Pelkas, Tisserand ve Zajc için teklifler gelmeye başladı. 

Fenerbahçe’den hangi oyuncular gönderilecek?

Teknik direktör Jorge Jesus’un transfer yapılmasını istediği mevkilerin başında savunma ve forvet hattı bulunuyor. Santraforların en az 20 ila 25 gol atması gerektiğini savunan tecrübeli teknik adam, yönetimden yıldız futbolcu transferi yapmasını istedi. Gelecek sezon kadro yapılanması içerisinde Samatta, Lemos ve Caulker’in yer almadığı öğrenildi. Futbolcu satışına öncelik veren sarı lacivertli ekipte sürpriz isimlerinde takımdan ayrılabileceği kulislerde konuşuluyor. Savunma hattında oynayan Tisserand için 3 milyon euroya ulaşan teklifler gelmeye başladı. Tisserand ile birlikte Lemos’un da satışa çıkarıldığı öğrenildi. Futbolcu satışı yapılmasa bile kiralama yöntemiyle takımdan gönderilecek. 

Fenerbahçe’nin Yunan yıldızına teklif

Fenerbahçe’nin büyük umutlarla transfer ettiği Pelkas içinde teklifleri kabul etmeye başladığı öğrenildi. Sezona iyi bir başlangıç yapmasına rağmen beklentilerin altında kalan Pelkas’ın takımdan ayrılması için Jesus onay verdi. Pelkas’ın Başkan Ali Koç ile yakın ilişki kurduğu biliniyor. Bu yüzden iyi bir teklif gelmemesi durumunda takımda kalması söz konusu olabilir. Pelkas için İtalyan bir kulübün 4 milyon euro bandında teklif sunduğu iddia edildi. Lakin, sarı lacivertli yönetimin teklife sıcak bakmadığı ve en az 6 milyon euro istediği öğrenildi. Öte yandan Zajc içinde yeni bir teklif geldi. Fenerbahçeli futbolculara teklif sunan kulüplerin İtalya’dan olduğu öğrenildi.