Dünya Kupası arasından sonra Süper Lig Trabzonspor Fenerbahçe maçı ile yeniden başlarken Bordo Mavili takım taraftarının açtığı pankarta sosyal medyaya damgasını vurdu

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki dev derbi öncesinde Şenol Güneş Stadyumu'nda açılan pankart tepkilere neden oldu. Sarı lacivertli taraftarları hedef alarak açılan pankartta, "Fatih'in fehettiği, Yavuz'un yönettiği, Kanuni'nin doğduğı şehirdir TRABZON. Haddini bilen merttir. Vatan Bölünmez tektir. Cumhuriyet içinde cumhuriyet kuran namerttir. Ne Mutlu Türk'üm diyene" ifadeleri kullanıldı. Sosyal medyada Fenerbahçe Cumhuriyeti ile ilgili sıkça paylaşım yapan Sarı lacivertli taraftarlar ise söz konusu pankarta yoğun bir tepki gösterdi. 

Borja Sainz, ülkesine depremi anlattı! Borja Sainz, ülkesine depremi anlattı!

fbpankart (1)

Cumhuriyet ile ilgili pankart yapıp Atatürk'ü koymamış adamlar şaka gibi, Fenerbahçe Cumhuriyeti lafından Türkiye Cumhuriyetine aleyhine raf arayanlarda zaten anca bunlardır

Bu Nasıl Bir Pankart Biri Bana açıklasın!! Kanuni Sultan Süleyman tamam, Fatih Sultan Mehmet  tamam da ortada yer alan İran’daki Türk devleti Safevi hükümdarı Şah İsmail’in Trabzon’da doğması ne alaka?

12 numaradan tepki

Fenerbahçeli taraftarların Twitter'daki sesi 12 Numara ise tartışma konusu olan pankart hakkında bir paylaşımda bulundu. 12 Numara yaptığı paylaşımda, "TRABZON'DA PANKART SKANDALI! Yavuz Sultan Selim diye baş düşmanı Şah İsmail'i paylaştılar... Siz neden böylesiniz? Trabzonspor" ifadelerini kullandı.