Fenerbahçe'ye 2019-2020 sezonunun başında transfer edilen Adil Rami fazla forma şansı bulamadan takımdan ayrılmıştı. Rami, o dönem teknik direktörü olan Ersun Yanal kendisni oynatmamasıyla ilgili şok ifadeler kullandı.

Fas asıllı Fransız savunma oyuncusu katıldığı bir programda Türkiye'de oynadığı zamanlarla ilgili açıklamalarda bulundu. 

ERSUN YANAL'A AĞIR İTHAM

Fransız futbolcu Fenerbahçe forması giydiği dönemde teknik direktörü olan Ersun Yanal'ın kendisini prim alamadığı için oynatmadığını iddia etti.

"KAZANIYORUZ, OYUNA NEDEN ALIYORSUN?"

Adil Rami, "Teknik direktör beni oynatmıyordu. Bekliyorum, bekliyorum... 1 defans oyuncusu sakatlandı. Daha sonra ikincisi sakatlandı. Hiyerarşide üçüncü stoper oyuncusu bendim. Bir zaman sonra takımda sağlam savunma oyuncusu kalmadı. Kendime artık sıra bende oynayacağım dedim. Bu sefer ise 6 numarayı geriye çekti. Neden böyle olduğunu çözmeye çalışıyorum. Antrenmanlara devam ediyorum. Bir gün takımın bir numaralı stoperi benimle birlikte yedek kulübesindeydi. Neden? Çünkü taraftar ıslıklamıştı. Kendisi de çok kötü oynamıştı. Artık oynayamıyordu. Maçta 3-0, 3-1 veya 4-1 öndeydik. 75-80. dakika doğru o savunma oyuncusunu oyuna aldı. Kazanıyoruz, niye savunma oyuncusu alıyorsun oyuna?'' ifadelerini kullandı.

"TÜRK MENAJER İLE HOCA PRİM PAYLAŞIYOR"

Adil Rami, kendisiyle bir Türk menajer arasında geçen konuşmayı anlattı. Rami, ''Bir gün bir Türk menajer beni aradı ve Çin Ligi'nden iyi bir teklif getirdiğini söyledi. O ara Çin'de olan Rennes teknik direktörü Bruno Genesio ile de bir görüşmem oldu. O menajer bana daha sonra 'Fenerbahçe'de neden oynayamıyorsun biliyor musun?' dedi. Neden diye sordum. Türk bir menajer ile çalışmalısın' dedi bana. Bana sözleşmemde belirli sayıda maça çıkmam halinde primler olup olmadığını sordu. Bende evet cevabı verdim. 'İşte bu yüzden oynamayacaksın' dedi. Türk menajer ile çalıştığın zaman bu primin teknik direktör ile paylaşıldığını ve antrenörün de bu sebeple seni oynatmak zorunda kaldığını söyledi. O zaman bazı şeyleri anladım ve futbolu bırakmayı düşündüm" ifadelerini kullandı.