Süper Lig’in devleri ara transfer dönemi çalışmalarına başladı. 9 Ocak’ta başlayacak olan ara transfer döneminin hareketli geçeceğine dair emareler ortaya çıkmaya devam ediyor. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında geçen şampiyonluk mücadelesinde ezeli rakipler oyuncu kadrolarına önemli isimleri dahil etmek için hazırlıklara başladı. Galatasaray’da uzun yıllardır forma giyen ve takım kaptanlığına yükselen Muslera’nın sezon sonu sözleşmesinin sona erecek olması ise yeni bir soruyu gündeme getirdi. Muslera’dan sonra Galatasaray’ın kalesini kimin koruyacağıyla ilgili her gün yeni bir isim ortaya atılıyor. Son olarak Fenerbahçe’nin eski yıldızının sarı kırmızılı ekibe göz kırptığı haberi gündeme bomba gibi düştü.

643e3fc386b24a4a7844418c

Düzenli Forma Giymek İstiyor

Fenerbahçe’nin yaz transfer döneminde yollarını ayırdığı milli kaleci Altay Bayındır’ın adı Galatasaray ile birlikte anılmaya başlandı. İngiliz devi Manchester United’a transfer olan milli kalecinin düzenli forma giyeceği bir kulüple anlaşmak istediğini yakın çevresine söylemeye başladığı öğrenildi. UEFA Şampiyonlar Ligi A grubunda Galatasaray’ın rakipleri arasında yer alan Manchester United’da yedek kaleci olan Altay Bayındır, Türkiye’ye dönmeye sıcak bakıyor. Yıldız futbolcunun Galatasaray ile ilgili olumlu yönde açıklamalar yapması da dikkat çekmişti.

523070

EURO 2024’e Hazırlanıyor

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024’e katılım bileti almasının ardından futbolcular içinde yeni bir dönem başladı. Avrupa Şampiyonası’nda sahneye çıkacak olan milli futbolcular turnuvada başarılı olarak yıldızlarını parlatmak istiyor. Manchester United’ta yedek kaleci konumunda bulunan Altay Bayındır’da EURO 2024’i kariyeri için milat olarak görüyor. Milli kalecinin yedek kalmaktan hoşlanmadığı ve düzenli forma şansı bulabileceği bir takımla anlaşmak istediği öğrenildi. Galatasaray yönetiminin ise Muslera’dan sonra kaleyi teslim edeceği kaleci arayışı devam ediyor. Altay Bayındır’ın menajerinin ara transfer döneminde sarı kırmızılı ekibin kapısını çalması bekleniyor. Spor medyasındaki kulislere göre Altay Bayındır’ın yerli oyuncu statüsünde yer almasından dolayı Galatasaray’a transfer olma ihtimalinin güçlü olabileceği tartışılıyor. Öte yandan Galatasaray ile adı geçen kaleciler arasında Inaki Pena bulunuyor.