AJANSSPOR'un yer verdiği haberde; Ankara merkezli 29 ilde düzenlenen 'Demir Yumruk' operasyonunda gözaltına alınan, aralarında suç örgütü lideri Hüseyin Eryılmaz'ın da olduğu 10 kişi daha tutuklandı. Operasyon doğrultusunda daha önce de 5 kişi için de tutuklama kararı çıkmıştı.

Adliyeye sevki yapılan 42 şüpheli kişiden 17'si için tutuklama, 25'i ise adli kontrol şartı ile Cumhuriyet Savcısı tarafından sulh ceza hakimliğine çıkarıldı. Şüphelilerden Hüseyin Eryılmaz, Mustafa Kırsaç, Reşat Somtaş, Soner Eryılmaz, 'kamu kuruluşlarının zararına dolandırıcılık' ve 'suç işlemek amacı ile örgüt kurma' suçlarından, diğer şüpheliler Ahmet Kurtuluş, Ahmet Nayansak, Hulusi Belgü, İhsan Göymen, Muzaffer İzgi ve Yılmaz Altunbudak ise 'kamu kuruluşlarının zararına dolandırıcılık' ile 'suç işlemek gerçekcesi ile örgüte üye olmak' suçlarından tutuklandı. Hakimlik, 32 şüpheliyi ise adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Ankara Emniyet Müdürlüğünde gözaltında tutulan diğer şüphelilerin ise bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.  

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar ile Mücadele Şubesi ekipleri, 10 aylık teknik ve fiziki takip sonucu demir- çelik sektöründe faaliyette bulunan 3 ayrı suç örgütüne yönelik 'Demir Yumruk' operasyonu gerçekleştirdi. Ankara merkezli 29 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 225 kişi, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet Savcısı'nın isteği üzerine 210 şüpheli hakkında ek gözaltı süresi verildi. Çökertilen 3 suç örgütünden birinin lideri Erol Evcil'in de aralarında olduğu 15 şüpheli, 4 Temmuz'da tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Erol Evcil, Tolga Demirel, Hasan Kabuklu, Fırat Ardıç, 'kamu kuruluşlarının zararına dolandırıcılık' ile 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma' suçlarından, şüpheli Sadun Budinli ise 'kamu kuruluşlarının zararına dolandırıcılık' ile 'suç örgütüne üye olmak' suçlarından ötürü ile tutuklanırken, 10 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.