Fenerbahçe altyapısında yetişen Muhammed Gümüşkaya’ya Belçika’dan talip çıktı. Genç yıldıza talip olan Belçika kulübü KVC Westerlo resmi teklif sundu. Peki, Muhammed Gümüşkaya kimdir?

 
Yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam eden Fenerbahçe’de sürpriz transfer teklifi gündeme geldi. Sarı lacivertli ekibin altyapısından çıkan Muhammed Gümüşkaya transfer listesine hızlı bir giriş yaptı. Belçika ekiplerinden KVC Westerlo’nun radarına girmeyi başaran Muhammed Gümüşkaya için resmi teklif yapıldı. Başkan Ali Koç ve yönetiminin de heyecanlanmasını sağlayan teklif için görüşmeler başlatıldı. Yeni bir yapılanma süreci içerisinde olan Fenerbahçe, teknik direktör olarak Jorge Jesus’u takımın başına geçirdi. Arda Güler’in yakalamış olduğu başarı Başkan Ali Koç’un genç oyunculara olan ilgisinin artmasını sağlamıştı. Portekizli teknik adamdan altyapıdaki genç futbolcularla ilgilenmesini isteyen Başkan Ali Koç, ‘’Hedeflerimize ulaşabilmemiz için altyapıdan oyuncu çıkarmamız gerekiyor. Genç oyunculara en çok yatırım yapan kulüp konumunda bulunuyoruz. Yeni Arda Güler ve Muhammed Gümüşkayaların çıkması için çalışmalıyız’’ diye konuşmuştu. Teknik direktör Jorge Jesus’un da kariyerinde genç oyunculara yönelik ilgisi pek çok kez gündeme gelmişti. A takım antrenmanlarına çağırılan altyapı oyuncularını izleyen Portekizli hoca, ilk 11’e monte edeceği yeni yetenekleri keşfetmeye başladı. 

Muhammed Gümüşkaya Fenerbahçe’den ayrılacak mı?

1 Ocak 2001 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Muhammed Gümüşkaya, profesyonel futbolculuk kariyerine sarı lacivertli kulübün altyapısında başladı. 2016 yılından itibaren sarı lacivertli formayı giyen oyuncu Fenerbahçe U16 takımından kademe kademe yükselişe geçti. Muhammed Gümüşkaya ilk kez 30 Haziran 2021 tarihinde oynanan Bolu maçında A takım forması giydi. Süper Lig’deki ilk maçı ise 2022 yılındaki Giresunspor maçı oldu. Sol ayaklı oyuncu orta saha ve forvet arkası poziyonlarında oynuyor. Top hakimiyeti ile dikkat çeken Muhammed Gümüşkaya’nın piyasa değerinin 2.5 milyon euro olduğu tahmin ediliyor. Belçika’nın KVC Westerlo kulübü tarafından transfer edilmek istenen oyuncunun satışına onay verilmeyeceği ileri sürüldü. Başkan Ali Koç’un genç oyuncuların deneyim kazanmak için farklı kulüplerde forma giymesine sıcak baktığı biliniyor. Bu yüzden KVC Westerlo kulübünün teklifine kiralama yöntemi önerisi sunuldu. Muhammed Gümüşkaya’nın da transfere sıcak baktığı öğrenildi.