Ömer Faruk Beyaz, Fenerbahçe'de döneminde istediği kadar süre bulamadığından ve Avrupa hayalinden dolayı Bundesliga takımı Stuttgart'ın yolunu tutmuştu.

Stuttgart'ta futboldan bir hayli uzak kalan ve yalnızca sahada 79 dakika kalan Ömer Faruk Beyaz, daha sonra Magdeburg'a kiralık olarak gitti. Ömer Faruk, Magdeburg takımında da toplamda 69 dakika süre aldı.

Ömer Faruk Beyaz'ın Magdeburg ekibinde 69 dakika süre alması Stuttgart tarafında büyük tepkiye sebep oldu. Stuttgart Sportif Direktörü Sven Mislintat, Bild'e Ömer Faruk için, "Magdeburg'da oynayacak niteliklere sahip olduğuna inanıyorum. Sahada değilse, orada iyi takımlarınız olmalı" sözleri ile adeta isyanda bulundu.

Ömer Faruk Beyaz için, Magdeburg takımının Sportif Direktörü Otmar Schork ise "Ömer esnek şekilde kullanılabilir bir oyuncu ve hücum hattımız için canlandırıcı bir unsur olacak. Ömer bizim oyun felsefemize çok uyuyor" ifadesini kullanmıştı.

Magdeburg'a kiraladığı Ömer Faruk Beyaz, tekrardan Stuttgart ile idmanlara başladı. Alman takımı resmi Twitter hesabından genç futbolcu için kulüp arayış içerisinde olduklarını duyurdu.

Yapılan açıklamada; "Ömer Faruk Beyaz, VFB Stuttgart ile antrenmanlara çıkıyor. Aynı zamanda kiralık sözleşmesinin erkenden sona erdirilmesi ve devre arasından sonra maçlara çıkabileceği diğer kulüplerle görüşmeler yapılıyor" denildi.

Takvim gazetesinin haberine göre; trasnfer olduğu takımlarda bir türlü dikiş tutturamayan Ömer Faruk için Türkiye’den flaş bir girişim geldi. Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Galatasaray, Ömer Faruk Beyaz’ı renkelreine bağlamak için düğmeye bastı. 

Ara transfer için çok sıkı bir şekilde çalışmalarına devam eden Galatasaray'dan ses getirecek bir hamle geldiği ifade edildi. Bu sezon 3 yerli kuralından doalyı odlukça zorluk çeken Cİmbom'un sarı lacivertlilerin eski yıldızı Ömer Faruk Beyaz için temaslarıa başladığı aktarıldı.