Yeni sezon hazırılıklarını sürdüren ve Şampiyonlar Ligi'nde kısa süre sonra Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Dinamo Kiev ile karşılaşacak olan Fenerbahçe'de gündem forvet transferi. İyi bir santrforu kadrosuna katmak isteyen sarı lacivertlilerde Norveçli yıldızın takıma kazandırılması için adeta seferberlik ilan edildi.


Trabzonspor'un önceliği var

Fenerbahçe'nin RB Leipzig forması giyen Alexander Sörloth için yapacağı transfer girişimlerinde en önemli konulardan biri Trabzonspor'daki satın alma önceliği. Bordo mavililer eğer Kanarya kadar ücret öderse golcü futbolcu ile görüşme hakkına sahip. KAP açıklamasında da bu ifadeye yer verilmişti ve şu maddeler sıralanmıştı;

 

Bonservisi Crystal Palace kulübünde olan, kulübümüzle kiralık sözleşmesi bulunan futbolcumuz Alexander Sorloth'un, RB Leipzig kulübüne transfer olabilmesi için yapılan görüşmeler neticesinde Crystal Palace ve RB Leipzig kulüpleri ile anlaşma sağlanmıştır.

Anlaşmaya göre; RB Leipzig Kulübü, Kulübümüze, Alexander Sorloth ile olan 31.05.2021 bitiş tarihli sözleşmemizin erken feshi karşılığında aşağıdaki ödemeleri yapacaktır.

1-Sözleşme fesih bedeli olarak 20.000.000.-EUR ödenecektir.

2-Futbolcunun maç oynama sayısına göre toplamda 2.000.000.-EUR bonus ödenecektir.

3-Futbolcunun başka bir kulübe transferi halinde, bu transfer dolayısıyla katlanılan maliyetler sonrası kalan transfer karının %20 si kulübümüze ödenecektir.

4-Futbolcunun ileriki dönemlerde Türkiye'ye transferi söz konusu olması durumunda kulübümüz öncelikle alma hakkına sahip olacaktır.

Bu transfer dolayısı ile elde edilecek gelirler, Alexander Sorloth'un bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace kulübü ile yarı yarıya paylaşılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla.

sorloth


Teklif yapılacak

Milliyet gazetesinde yer alan haberde, hücum hattını güçlendirmek isteyen Fenerbahçe'nin Alexander Sörloth için kulübü Leipzig'e resmi teklif yapacağı belirtildi.

Haberde, Jorge Jesus'un hücum hattını tartışılmayacak bir isimle güçlendirmek istediği ve Norveçli golcünün transferi için girişimlere başlandığı ifade edildi.

SÜPER LİG HABERLERİ

Bundesliga ekibi Leipzig'e 2020/21 sezonunda transer olan 24 yaşındaki santrafor, geride kalan sezonu La Liga takımlarından Real Sociedad'da geçirmişti.

Real Sociedad'la 33 maçta süre alan Alexander Sörloth, 4 gol kaydetti.

Fenerbahçe daha önce Lincoln HenriqueBruma ve Emre Mor transferlerini açıklamıştı.