'ÜZERİMDE HİSSETTİĞİM TÜM SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRDİM'

Filenin Sultanları ile Avrupa ikinciliği yaşayan Eda Erdem, şampiyonayı şu sözlerle değerlendirdi:

Avrupa Şampiyonası çok keyifli geçti. Beklentilerin üstünde geçti diyebilirim. Çok güzel bir ilgi alaka vardı. İnanılmaz bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Hem bireysel hem takım performansımız adına konuşmam gerekirse ben takım kaptanı olarak üzerimde hissettiğim sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirdiğimi düşünüyorum. Bunun mutluluğuyla Avrupa Şampiyonası’nı tamamladım.

Takım olarak da kazandığımız gümüş madalya da aslında çok büyük bir başarı. Altın madalyayı kıl payıyla kaçırdığımız için çok üzüldük, ama ikincilik de çok büyük bir başarıymış. Bunu turnuva bittikten sonra daha iyi anlıyoruz. Çünkü çok güzel geri dönüşler aldık. Herkes hala sokakta, herhangi bir yerde bizleri görenler, bizlere çok güzel şeyler söylüyorlar. Bunlar bizim için altın madalyadan daha önemli.

'DÜNYAYA TÜRK KADININ GÜCÜNÜ GÖSTERMENİN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ'

Çok güzel bir Milli Takım sezonu geride kaldı. Hem Türkiye’ye hem dünyaya hem Türk voleybolunu hem de Türk kadınının gücünü en iyi şekilde göstermiş olmanın haklı gururuyla Milli Takım’ı tamamladık."

Fenerbahçe'de 12. sezonuna başlayacağını hatırlatan Eda Erdem, futbolda Volkan Demirel, basketbolda Melih Mahmutoğlu ve voleybolda da kendisinin ikon olarak belirlenmesi hakkında da, "Ben burada 12. sezonuma başlayacağım. 12 yıldır Fenerbahçe’deyim. İlk günden bugüne kadar da sahada verdiğim mücadelenin, takım içinde ulaşmış olduğum şeylerin tribünlerden, taraftarlardan ilgi görmesi benim için büyük bir mutluluk ve gurur.

'HERKESE NASİP OLMAYACAK BİR ŞEY'

 Bunun içinde çok fazla emek, çok fazla fedakarlık ve çok fazla çalışma var aslında. Herkese nasip olmayacak bir şey bu. Bugünlerin kıymetini bilip, bunların bilincinde yaşadığımı söyleyebilirim. Voleybol denilince adımın anılmasından dolayı çok mutlu ve gururluyum." ifadelerini kullandı.

Bu tip isimlerle Fenerbahçe için adının anılmasının kendisi için büyük bir hazine olduğunu aktaran tecrübeli voleybolcu, "Bu benim için çok büyük bir hazine. Yaşım ilerliyor, voleybolu bırakacağım noktalar gelecek ama insanlar beni hatırlayacaksa bu tarz konularla hatırlayacak. Bunu düşündükçe de çok gurur duyuyorum. Çok şükür ki bana verilen bu değeri, kıymeti, ilgi ve alakayı saha içi ve saha dışı performansımla onlara göstermiş olmaktan dolayı çok mutluyum." dedi.

'VOLEYBOLU BIRAKTIKTAN SONRA VOLEYBOLUN İÇİNDE YER ALMAK İSTİYORUM'

Voleybolu bıraktıktan sonra Fenerbahçe'de ya da Türk Milli Takımı'nda bir görev alıp almayacağı da sorulan başarılı voleybolcu, "Herkes bu soruyu sormaya başladı, daha ben oynamak istiyorum. Tabi ki de, ben kulübümü çok seviyorum. Onlar da beni çok seviyor. Çok güzel ilgi alaka görüyorum. Bunun için de her zaman şükrediyorum. Bugünlerin de geçeceğinin farkındayım. Voleybol, bir yerden sonra beni bırakacak. Şu an oynayabildiğim kadar oynamak istiyorum.

Sonrasında da voleybolun içinde olmak, kulübümün içinde yer almak isterim tabi ki eğer kulübüm de isterse. Ama bunları konuşmak için erken. Bu kadar sene bu tempoda çalışıp, bu temponun içinde keyfi heyecanı hırsı ve üzüntüyü yaşayıp birden normal bir hayatı yaşamak zor olacak. Tabi ki de Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bünyesinde kalmak isterim." cevabını vererek sözlerini tamamladı.

ULAŞ KIYAK: 'GEÇEN SEZONU ANLATMAK İÇİN KİTAP YAZILIR'

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı Kaptanı Ulaş Kıyak ise geçen sezon, yaşanan şampiyonluk hakkında çarpıcı değerlendirmeler ve ifadelerde bulundu.

Geçen sezonki şampiyonluk hikayesinin kısaca anlatılamayacağını aktaran Kıyak, "Geçtiğimiz sezonun şampiyonluk hikayesi kısaca anlatılamaz, kitap yazılır. 10., 11. Durumdaydık biz. Antrenör değişikliğiyle takım inanılmaz bir ivme kazandı. Daha iyi çalıştık, daha iyi motive olduk. Öyle bir durum yaşamıştık ki ‘Her şeyin dibini gördükten sonra çıkılabilecek tek yer tekrar yukarısı’ derler ya aynen onu biz birebir yaşadık geçen sene.

Güzel bir havayla, önce Türkiye Kupası, ardından Galatasaray ile oynanan final maçı. Biz 5. Bitirdik, 3., 1., ve 2.’yi yendik finalde. Sonra play-off’larda öyle bir hız ve rüzgar yakalamıştık ki önümüze ne geliyorsa devirmiştik. Çok şükür şampiyonluğa ulaştık."

'BİZ ÖLÜRÜZ AMA FENERBAHÇE HER ZAMAN SABİT KALIR VE HEDEFİ ŞAMPİYONLUKTUR'

Fenerbahçe'nin hedeflerinde bir değişiklik olmayacağını aktaran Ulaş Kıyak, sözlerini şöyle sürdürdü:

Fenerbahçe’nin hedeflerinde hiçbir değişiklik olmaz. Ben giderim, başkası gelir, ölürüz ama Fenerbahçe her zaman sabit kalır ve hedef şampiyonluktur. O yüzden, Fenerbahçe’ye gelen önce önünü ilikleyecek ve Fenerbahçe’nin hedefine odaklanacak. Önümüzdeki sezon için güzel olanı takımın %90’ı kaldı, bir oyuncu değişikliği oldu sadece ve bu da çok pozitif bir adım. Adaptasyon sorunu çekmeyeceğiz. İnşallah önümüzdeki maçlara da yansır.

Önce Süper Kupa ile sonra Türkiye Ligi ile başlayacağız. Sonra bir Avrupa serüvenimiz olacak, Şampiyonlar Ligi’nde kuralar çekilecek. Güzel bir gruba düşmeyi bekliyoruz. Ondan sonra da elimizden geleni yapacağız."

Kaynak:Asist Analiz