Süper Lig’de şampiyonluk hasretine son vermek isteyen Fenerbahçe’de transfer çalışmaları tam gaz devam ediyor. Başkan Ali Koç ve yöneticiler tarafından hummalı bir şekilde yürütülen çalışmalar da önemli gelişmeler meydana geldi. Üç kulvarda mücadele edecek olan sarı lacivertli ekip geniş rotasyonlu bir kadro kurmayı hedefliyor. Fenerbahçe’nin transferdeki önceliği ise kaleci, orta saha ve kanat mevkileri oldu. Sarı lacivertli ekip gelecek yaz döneminde olağan genel kurula gidecek. Başkan Ali Koç’un Fenerbahçe’yi şampiyon yaptıktan sonra görevden ayrılma planları bulunuyor. Başkanlık koltuğuna oturduğu günden itibaren şampiyonluk sevinci yaşamayan Ali Koç, bu sezon gemileri yakacağının sinyallerini verdi.

ali koç2

Fenerbahçe’de Öncelik Kaleci Transferi Olacak

Fenerbahçe’nin 2019 yılında 1.5 milyon Euro karşılığında Ankaragücü’nden transfer ettiği Altay Bayındır ile yol ayrımına gelindi. Milli futbolcunun önümüzdeki sezon sarı lacivertli takımın kalesini koruması beklenmiyor. Hollanda temsilcisi Ajax’ın transfer listesinde yer alan Altay Bayındır’ın kısa süre içerisinde takımdan ayrılması bekleniyor. Sezon içerisindeki performansı ile sarı lacivertli taraftarların tepkisini çeken Altay Bayındır’da 2’nci kaleci olmak istemediğini yönetime bildirdi. Teknik direktör İsmail Kartal’ın ilk planı sezona Altay Bayındır ile başlamıştık. Lakin, hem Başkan Ali Koç’un hem de sarı lacivertli taraftarların yabancı kaleci ısrarı karşısında plan değişikliğine gidilmesine karar verildi. Başkan Ali Koç’un yabancı kaleci arayışı da Livakovic ile son buldu. Yıldız futbolcu ile transfer pazarlıklarına devam eden sarı lacivertli yönetim mutlu sona ulaşmak istiyor. Livakovic transferinin henüz tamamlanmamasının tek nedeni ise Suudi Arabistan’ın devreye girmesi oldu.

ismail kartal

Suudi Arabistan Transfer Piyasasını Alt Üst Etti

Suudi Arabistan yaz transfer dönemine damga vurmaya devam ediyor. Futbolculara ve bağlı bulundukları kulüplere yüksek fiyat tekliflerinde bulunan Suudi Arabistan, futbol piyasasını alt üst etmeyi başardı. Suudi Arabistan ekipleri tarafından yapılan teklifler nedeniyle transferlerin sonuçlanması gecikiyor. Kariyerine Avrupa’da devam etmek isteyen oyuncuların dahi yüksek fiyatlar karşısında yelkenleri suya indirdiği görülüyor. Süper Lig’in devleri Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın transfer etmek istediği futbolcularla da ilgilenen Suudi Arabistan ekipleri finansal güçleri nedeniyle ön plana çıkıyor. Fenerbahçe’nin Livakovic ile sözleşme imzalamasının önündeki en büyük engel de Suudi Arabistan’dan yapılan teklif oldu. Yıldız futbolcunun menajeri tarafından Fenerbahçe’den süre talep edildi. Livakovic transferinin tamamlanması halinde Altay Bayındır’ın takımdan ayrılmasına izin verilecek. Teknik direktör İsmail Kartal tarafından da yabancı kaleci transferinin yapılacağı teyit edildi.

0x0-o-tarih-ortaya-cikti-fenerbahcede-5-ayrilik-daha-1690014915380

Fenerbahçe’de Yeni Hedef Belirlendi

Fenerbahçe’nin transfer döneminin ilk gününden itibaren görüşmelere başladığı Zaha’nın Galatasaray ile sözleşme imzalaması camia içerisinde tepkilere neden oldu. Başkan Ali Koç ve yönetimi eleştirilerin odak noktası haline gelirken; sarı lacivertli taraftarlar Zaha’nın yerine yıldız bir futbolcu alınması talebinde bulundu. Fenerbahçe’nin transfer listesinde yer alan Karl Toko Ekambi için görüşmeler hızlandırılmıştı. Lyon forması giyen yıldız futbolcu ile sözleşme imzalanacağı yönünde haberler gündemin ilk sırasına yerleşti. Lakin, Kamerunlu futbolcunun transferinde de Suudi Arabistan engeli ortaya çıktı. Al-Jazira kulübü ile görüşmelere başlayan Karl Toko Ekambi’nin transferiyle ilgili kafa karışıklığı yaşadığı öğrendi. Fenerbahçe’nin 30 yaşındaki kanat oyuncusu için teklifi 2 milyon Euro olmuştu. Suudi Arabistan ekibi Al-Jazira ise bu teklifin kat ve kat üstünü teklif etti. Ekambi’nin kariyerine Avrupa’da devam etmek istemesi halinde Fenerbahçe transfer yarışında öne geçecek.