Trendyol Süper Lig’de Galatasaray ile Fenerbahçe’nin başını çektiği şampiyonluk mücadelesi devam ediyor. Sezon sonu şampiyonluk kupasını müzesine götürmek isteyen Fenerbahçe, hata yapmak istemiyor. Averaj ile liderlik koltuğunda oturan sarı lacivertli ekipte ara transfer dönemi kritik önem taşıyor. Savunma hattındaki oyuncuların üst üste sakatlık yaşaması Fenerbahçe’nin ara transfer dönemi planını yeniden şekillendirdi. Özellikle Becao’nun yeşil sahalara döneceği zamanın ikinci devreye kalması yönetimin savunma hattına takviye yapmak için düğmeye basmasında etkili oldu. Djiku ile Serdar Aziz de sakatlıktan daha erken çıkacak olması ise teknik heyetin elini rahatlataca.

dijiku - fred

Yerli Oyuncu Havuzu Genişliyor

Fenerbahçe, 11 Ocak’ta başlayacak olan ara transfer döneminde takviye yapacağı mevkileri belirledi. Teknik Direktör İsmail Kartal’ın yönetimle sık sık bir araya geldiği öğrenildi. Tecrübeli teknik adam savunma hattına yerli oyuncu takviyesi yapılmasını istedi. Fenerbahçe’nin savunma hattı transferi için belirlediği birbirinden farklı yollar var. İlk yol Braga forması giyen Serdar Saatçı’nın transferi olarak belirlendi. Portekiz ekibi ile temas kuran Fenerbahçe yönetimi gelecek yanıta göre hareket edecek. Yabancı kontenjanından dolayı yerli oyunculara yönelen sarı lacivertli yönetim Emir Ortayı takıma geri çağırmayı da düşünüyor. Kocaelispor’a kiralık olarak gönderilen genç oyuncunun üst düzey performansı geri çağılma formülünün ortaya çıkmasını sağladı. Öte yandan Djiku ile Serdar Aziz’in de takıma katılmasıyla birlikte savunma hattındaki problemin ortadan kalkacağı düşünülüyor.

ismailkartal-7

İsmail Kartal’ın Gözdesiydi

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın yaz transfer döneminde oyuncu kadrosuna dahil olmasını istediği oyuncular arasında Rade Krunic yer almıştı. Tecrübeli teknik adamın oyun planına en çok uyacağını düşündüğü yıldız futbolcu ile anlaşma sağlanamamıştı. İtalyan ekibi Milan’ın Rade Krunic transferine onay vermemesi ile görüşmeler tıkanmıştı. Rade Krunic ismi ara transfer döneminde yeniden gündeme geldi. Krunic transferinin gerçekleşmemesi halinde ise Pape Gueye için girişimde bulunulacak. Marsilya forması giyen orta sahanın Boşnak kökenli olması da yönetimin elini güçlendiriyor. Edin Dzeko’nun transfer sürecinde devreye girmesi bekleniyor.

65568c6280a03320bc1b0439

İsmail Kartal’dan Şartları Zorlayın Mesajı

Fenerbahçe yönetimi ara transfer döneminde savunma hattı ile birlikte forvet ve orta saha mevkilerine takviyede bulunmak için harekete geçti. Sarı lacivertli yönetimin ilk hedefi Rade Krunic olacak. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın yönetimden Krunic için şartların zorlanmasını istediği öğrenildi. Milan ile sözleşme uzatmayan yıldız futbolcunun transferi için girişimler başladı. Milan’ın Ezequiel Fernandez’i kadrosuna katmak için harekete geçtiği ortaya çıkmıştı. Ezequiel Fernandez’in Milan’a katılması halinde Rade Krunic için Fenerbahçe yolu açılabilir. Milan’ın oyuncunun satışına izin vermesi durumunda transferin tamamlanması planlanıyor.