Brezilya basınından Lance ve ESPN'in haberlerine göre; Fenerbahçe yönetiminin Sao Paulo'nun 21 yaşındaki Brezilyalı sol beki Welington ile anlaşma sağladığı ileri sürüldü. 

Jorge Jesus'un özellikle ısrarcı olduğu Sao Paulo'nun en önemli yeteneklerinden biri olarak gösterilen Welington için Sarı-lacivertli ekip harekete geçti.

TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Sao Paulo futbol direktörü Carlos Belmonte, ESPN'e kısa süre önce tekliflerin ortaya çıkması durumunda kulübün bazı oyuncuları satabileceğini söylemişti. Belmonte açıklamasında, "Sao Paulo'nun dileği, bazı sporcuların, özellikle de en değerli gördüğümüz sporcuların yani Gabriel Sara, Rodrigo Nestor, Wellington gibi oyuncuların değerini bularak bizden ayrılmaları, en azından görüşme başlatması için 10 milyon dolar masaya konulmasını isteriz. Ama tabi dediğim gibi 8 milyonluk bir teklif gelir, sonra bir bonus gelir, sporcunun bir yüzdesini siz tutarsınız, bunların hepsi konuşulabilir" demişti.

FİNANSAL KRİZ SAO PAULO'YU SARSTI!

Sao Paulo'nun içinde bulunduğu finansal kriz sürerken ekibin, Fenerbahçe'nin 3 milyon Euro'luk teklifine sıcak baktığı söyleniyor. Sao Paulo kaynaklarına göre, Brezilya kulübünün acil nakite ihtiyacı olmasından dolayı pazarlık yapma şansı bulamadığı da belirtildi.

21 yaşındaki Wellington, geçen sezon Sao Paulo formasıyla 23 resmi maça çıkarak, 1 gol, 2 asistlik performans sergilemişti. 1.75 boyundaki Wellington'un Sao Paulo kulübüyle sözleşmesi 2024'e kadar devam ediyor.