Fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü belli oldu. Fenerbahçe yeni sportif direktörlük koltuğu için Mario Branco ile anlaştı. Mario Branco kimdir? Mario Branco nereli kaç yaşında?

Son dakika Fenerbahçe yeni sportif direktörünü açıkladı. Fenerbahçe yeni sportif direktörlük görevinie Mario Branco getirildi. Peki Mario Branco kimdir? Mario Branco kaç yaşında nereli?

Fenerbahçe resmi açıklama yaptı!

Fenerbahçe resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre ""Sezon yapılanmasını sürdüren Profesyonel Futbol Takımımızda, Sportif Direktörlük görevine Mario Branco getirilmiştir." ifadelerini kullandı.

Riva'da toplantı sona erdi! Riva'da toplantı sona erdi!

Mario Branco kimdir?

branko

Gerçek adı Mario Jorge Dos Santos Branco olan Mario Branco Portekizlidir. 1976 doğumlu olan Mario Branco, Pontevedra scout olarak başladığı karıyerine Wial Krakow, Zaglebie Lubin ve Steaua Bükreş'te sürdürdü. Adını 2009 yılında Leixoes ile sportif direktörlüğe adım atarak duyurdu. 

En dikkat çeken Hajduk oldu!

2016 2018 yılları arasında görev aldığı Hajduk'ta dikakt çeken Branco, Zelijko Kopic yönetiminde şampiyonluğu kıl payı kaçırmıştı. Ancak Portekizli hocanın 34 yıl sonra PAOK'un şampiyonluğun mimarisi olarak en büyük başarısı gösteriliyor.

Mario Branco’nun geçmişi

Famalicao, Sportif Direktör, 2020
PAOK, Sportif Direktör, 2018
Hajduk Split, Sportif Direktör, 2016
Estoril, Sportif Direktör, 2012
Astra Ploiesti, Sportif Direktör, 2011
Leixoes, Sportif Direktör, 2009
Steaua Bükreş, Şef Scout, 2008
Zaglebie Lubin, Şef Scout, 2006
Wisla Krakow, Şef Scout, 2005
Pontevedra, Şef Scout, 2004