Süper Lig’deki şampiyonluk hasretine son vermek isteyen Fenerbahçe de ana gündem maddesi transferler olmaya devam ediyor. Sarı lacivertli ekibin yıldız savunma oyuncusuna Fransa’dan talip çıktı. Başkan Ali Koç’un satmayacağız dedi oyuncu Fransız kulübü ile anlaşma sağladı. 

Fenerbahçe’de teknik direktörlük koltuğuna Jorge Jesus’un geçmesi sarı lacivertli taraftarların beklentilerinin yükselmesine neden oldu. Başkanlık dönemi boyunca şampiyonluk kupasına erişemeyen Başkan Ali Koç, acemilik döneminin geride kaldığını ve ustalaştıklarını ifade etmişti. 2022/23 sezonuna büyük umutlarla hazırlanan Fenerbahçe’nin tek hedefi şampiyonluk yarışını zirvede kapatmak. Portekizli teknik adamın Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme maçı içinde özel bir hazırlık içerisine olduğu öğrenildi. Avusturya’da kamp hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe, 7 Temmuz’da yurda dönüş yapacak. Kamp çalışmalarına genç yeteneklerinde katıldığı ve kadronun geniş tutulduğu görülmüştü. Lincoln, Bruma ve Emre Mor’u renklerine bağlayan sarı lacivertli yönetimin hedefinde orta saha, forvet ve savunma oyuncuları yer alıyor. Fenerbahçe’de yeni gelecek oyuncular kadar gidecek isimlerde önem taşımaya devam ediyor. Zira, yabancı sınırı dikkate alındığında oyuncu fazlalığı bulunuyor. Fenerbahçe’nin resmi sözleşmesinin bulunduğu 18 yabancı var. En az 8 yabancının gönderilmesine karar verildi. Tecrübeli teknik adam oyuncuları ile birebir iletişim kurarak onları yakından tanımaya çalışıyor. Jorge Jesus’un kararına göre satılacak oyuncular belirlenecek. 

3471148_810x458

Fransız kulüp transferden vazgeçmiyor…


Fransız Rennes kulübünün Fenerbahçe’nin kapısını yeniden çaldığı öğrenildi. Fransız spor medyası tarafından flaş bir transfer iddiası ortaya atıldı. Rennes’in savunma oyuncusu Nayef Aguerd’in Wes Ham United’e transfer olması ile yeni bir oyuncu arayışına girdiği biliniyordu. Fransız ligini 4. sırada tamamlamayı başaran Rennes’in geniş bir bütçe ile oyuncu transfer etmek istediği öğrenildi. Başkan Ali Koç’un satmayı düşünmediklerini açıklamasına rağmen inatla görüşmeleri sürdürmek isteyen Rennes, yıldız oyuncuyu da ikna etti. Rennes yönetiminden Florian Maurice’nin İstanbul’a geldiği öğrenildi. Fenerbahçe teknik direktörü Jorge Jesus’un da savunma hattının bozulmamasını istediği basına yansıdı. Deneyimli hoca, kadronun bel kemiğinde yer alan oyuncuyla ilgili gelecek planlarını Başkan Ali Koç’a iletti. 

indir-6

Rennes’in hedefindeki isim transfere sıcak bakıyor

Süper Lig’de şampiyonluk kupasına erişmek isteyen sarı lacivertli ekibin ilk hedefi kadrosunu korumak olarak belirlendi. Kadroya yeni takviler yapılarak güçlendirmeye çalışan Fenerbahçe yönetimi, oyuncu satışında da çok dikkatli adımlar atıyor. Savunma hattında önemli bir rol üstlenen Kim Min Jae için gelen teklifler reddediliyordu. Lakin, Rennes’in yeni bir teklif sunması kafaların karışmasına neden oldu. Güney Koreli oyuncunun da Fransa liginde oynama fırsatını değerlendirmek istediği ileri sürüldü. Rennes ve Fenerbahçe arasındaki görüşmelerin bu hafta içerisinde netlik kazanması bekleniyor. Kim Min Jae’nin satılması halinde yerine yerli bir oyuncunun transfer edilmesi planlanıyor.