Bu sezon sakatlıkların etkisi ile dalgalı bir grafik çizen Mert Hakan Yandaş, istediği kadar süre alamaıştı. Dünya Kupası arasını iyi geçiren milli oyuncu, teknik direktör Jorge Jesus'un da gözüne girdi.

Sezon başında CSKA Moskova'dan teklif gelen Mert Hakan Yandaş için transferi olmamıştı.

Rusya ve Rus takımlarına karşı uygulanan ambargo sebebi ile kadrosuna dahil edecek futbolcu bulmakta zorluk çeken CSKA Moskova'nın Mert Hakan Yandaş için tekrardan sarı lacivertliler ile masaya oturacağı aktarıldı. Sezon başında 5 milyon euroluk önerisinde bulunan Rus ekibi, Fenerbahçe^'de ret cevabı almıştı.

Sarı lacivertlilerin kapısını bu defa 7 milyon euroluk (137.27 milyon TL) bir teklifle gelmenin hesaplarını yapan CSKA Moskova, transferi sonlandrımak istiyor. Fenerbahçe'nin yabancı kuralını da göz önüne alarak en az 10 milyon euroluk bir bonservis isteyeceği iddia edildi. ileri.

Fenerbahçe yetkilileri, kontratı 2024'te bitecek olan Mert Hakan ile yeni bir sözleşmeye  imza atmanın planını yapıyor. Yabancı kuralına da önem veren ve titizlikle dikkat eden sarı-lacivertliler, milli oyuncusunu kaybetmek istemiyor. (Akşam)