Katar'da düzenlenen Dünya Kupası nedeniyle verilen arada hazırlıklarını sürdüren ve Trabzonspor maçına hazırlanan Fenerbahçe'de birçok oyuncu da transferin gündeminde bulunuyor. Arda GÜler başta olmak üzere Dünya Kupası'nda adından söz ettiren Enner Valencia, kontratı bitecek Miha Zajc, genç Ferdi, stoperin sigortası Attila Szalai ve İngiltere'deki piyasasıyla Bright Osayi-Samuel de çeşitli kulüplerin takibinde. Ancak Crespo'nun durumu herkesten farklı. Taraftarın sevgilisi olan Portekizli orta saha oyuncusu için İspanya'dan ilgi vardı. Atletico Madrid'e şimdi de Ligue 1 devi eklendi.Değerini katladı

Sessiz sedasız imza attığı Fenerbahçe'de birçok otoriteyi ve futbol severi şaşırtan bir performans ortaya koyan Crespo için geçen sezonun ocak ayından itibaren birçok takım devredeydi. Hatta Atletico Madrid'in teklifinin reddedildiği dahi yazıldı. Bu sezon çıktığo 20 maçta 2 gol atıp 2 de asist yapan 26 yaşındaki orta saha oyuncusu geldiğinde 1 milyon euro olan değerini yüzde 900 artırarak 10 milyon euroya çıkardı.


miguel crespo fenerbahçe


 

Marsilya da talip

Miguel Crespo'nun bu çıkışını gören takımlardan biri de Marsilya oldu. Galatasaray'ın eski teknik direktörü Igor Tudor'un çalıştırdığı Ligue 1 ekibinin kısa süre içerisinde sarı lacivertlilere teklif götürmesi bekleniyor. Yönetimin beklentisinin minminum 15 milyon euro olduğu biliniyor.