Uzun süredir şampiyonluğa hasret kalan Fenerbahçe, özlemini dindirmek adına adeta gemileri yaktı. Dzeko'dan Szymanski'ye, Fred'den Livakovic'e çok sayıda takviye yapan Başkan Ali Koç ve ekibi transfer döneminin biteceği güne kadar hamle yapabilecekleri tüm şartları zorlayacak. Hedefte ise 2 isim var. Özellikle orta saha merkezi konusunda önemli bir adım atılabilir. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

Livakovic devreye girdi

Fenerbahçe'nin transfer gündemindeki isimlerden biri Hırvatistan vatandaşı. Durum böyle olunca da Dominik Livakovic, devreye girdi. Milli takımdan arkadaşını ikna edebilmek adına görüşmelere başladı. Yönetim de şu ana kadar istediği süreyi bulamayan yıldız ismi alabilmek adıan girişimlerde bulunuyor. Piyasa değeri 20 milyon euro olan orta saha oyuncusunu İstanbul'a getirebilmek için yoğun çaba harcanıyor.

Pasalic bombası

Oyunun merkezini yıldız isme teslim etmek isteyen Fenerbahçe, Atalanta'dan Pasalic'i listesine dahil etti. 28 yaşındaki deneyimli futbolcu için Bergamo ekibiyle kiralık anlaşma üzerinde duruluyor. Ayrıca satın alma opsiyonunun da eklenmesi konusunda görüşmeler yapılıyor. Eğer anlaşma sağlanırsa kısa süre içerisinde İstanbul'a gelecek. Ayrıca Nicolas Pepe ve Paul Onuachu'yu kadrosuna katan Trabzonspor'un da Nenad Bjelica kozu ile masada olduğu yönünde iddialar var.

Jota'da da umut var

Fanatik'in haberine göre Avrupa’da transfer döneminin kapanması sonrasında yıldız atağı başlatan Fenerbahçe, UEFA Konferans Ligi listesini kaçırsa da ligde değerlendirebileceği isimlerin peşine düştü. İdareciler, bu doğrultuda 2 isim üzerine yoğunlaşmış durumda... Kadrosunu; Benzema, Kante, Fabinho gibi dünyaca ünlü yıldızlarla güçlendiren Al Ittihad, İskoç ekibi Celtic’ten 29 milyon Euro’ya Jota’yı da almıştı. Ancak Real Betis’ten stoper Luis Felipe’nin takıma transfer olmasıyla yabancı kontenjanına takılan ve gönderilmesine karar verilen Protekizli yıldız kanat Jota, Fenerbahçe’nin radarına girdi.