Jorge Jesus yönetimidne Trabzonspor maçına hazırlanan Fenerbahçe'de Dünya Kupası için verilen ara en iyi şekilde değerlendirilmeye çalışılıyor. Teknik heyet diğer yandan yönetimle birlikte transfer konusunda da yoğun mesai harcıyor. Gelecek ve gidecek oyuncuların planlanması konusunda istişare yapılıyor. Stoper arayışı bulunan Kanarya'nın gündeminde Timo Hübers'in olduğu öne sürüldü.


 

Nino pahalı geldi

Sezon başından bu yana Jorge Jesus avantajı ile gündemde olan isimler arasında bulunan Nino için kulübü Fluminense yüksekten uçunca transfer rafa kalktı. Trabzonspor'un da devre olması nedeniyle farklı hedeflere yönelindi. 


 


Takımından açıklama

Asporcom.tr eidtörü Kubilay Açıkgün'ün Kicker'den derlediği habere göre, sarı lacivertliler, Köln forması giyen Timo Hübers'in peşinde. Transfer için 26 yaşındaki stoperin sözleşmesinin sezon sonunda bitmesi avantaj olarak görülüyor. Ancak Kanarya 1.90 boyundaki futbolcuyla ilgilense de Köln takımının transfere izin vermediği öğrenildi. Köln Sportif Direktörü Christian Keller yapmış olduğu açıklamada, "Timo'nun uzun vadede takımda kalacağını tahmin edebiliyorum" dedi.


Serbest kalma maddesi var

Hübers'in sözleşmesinde 20 ila 25 maça çıkması durumunda sözleşmesi otomatik olarak 1 yıl uzar maddesinin yer aldığı belirtildi. Hübers'in bu istatistiği yakalamasına kesin gözüyle bakılıyor. Birçok Avrupa takımının listesinde yer alan Hübers'in sözleşmesinde iyileştirme yapılması gerektiği haberde yer alırken ancak bu durumun şu anda bir belirtisinin olmadığı da yazıldı. Bu gelişmelerin yanı sıra Hübers'in kontratının uzaması halinde serbest kalma maddesinin de devreye gireceği ifade edildi. Fenerbahçe'nin, bu maddenin aktif olmasıyla birlikte ne gibi bir hamle yapacağı merak konusu. Timo Hübers kariyerinde Hannover ve Diekholzen gibi takımlarda da forma giymişti.