Yaşadığı sakatlık sonrasında bir süre sahalardan uzak kalan Fenerbahçe'nin gözbebeği Arda Güler, yeni sezonun ilk hazırlık karşılaşmalarında riske edilmedi. Genç oyuncunun Jorge Jesus tarafından artık sahaya sürülmesi bekleniyor. 17 yaşındaki futbolcu da izin yapmayarak en iyi noktaya gelebilmek adına özel hazırlandı.

Arda Güler 10 numarayı kaptı, şovunu yaptı Arda Güler 10 numarayı kaptı, şovunu yaptı

Jorge Jesus'un teknik direktörlük koltuğuna oturduğu Fenerbahçe'de bu sezon durumu en çok merak edilen isimlerin başında Arda Güler geliyor. Geride kalan sezonda gösterdiği performansla adından söz ettiren 17 yaşındaki futbolcu talihsiz bir sakatlık yaşamış ve sahalardan uzak kalmıştı. Stres kırığınının ardından başlayan tedavisinde en ufak bir aksama yaşamayan Arda, sahalara dönebilmek adına da gerekli fedakarlığı gösterdi. Can Bartu Tesisleri'nde kendisine hazırlanan özel program kapsamında çalışarak kenisini en iyi seviyeye çekmeyi başardı.


İkinci kamp çalışmalarına katılacak

Fenerbahçe 'nin büyük beklenti içinde olduğu Arda Güler, kontrollü olarak çalışmalara katılıyor. Genç orta saha oyuncusu, antrenmanın ilk bölümünde takımla, ardından özel program dahilinde çalışıyor. Arda Güler bir süre daha kontrollü olarak idman yapacak, ikinci etap kamp çalışmalarında ise antrenmanların tamamında yer alacak. Ayrıca İstanbul’da oynanan Shkupi ve Tiran maçlarında riske edilmeyen genç yeteneğin, Avusturya kampında yapılacak iki hazırlık maçında süre alması bekleniyor.

Kaynak: TRT Spor