Son yılların Türk futbolundaki en yetenekli oyuncusu olarak nitelendirilen Arda Güler'i tarihi bonservis bedeliyle (20 milyon euro + 10 milyon euro bonus) dünya devi Real Madrid'e gönderen Fenerbahçe, 10 numara pozisyonundaki boşluğu bir başka yıldız isimler dolduracak. Arda Güler'in takımdan ayrılmasının ardından taraftara sürpriz ve yıldız bir 10 numara hediye etmek isteyen Başkan Ali Koç harekete geçti! Arda Güler'i unutturacak o isim geliyor. Bonservisi ise dudak uçuklatacak cinsten. Detaylar haberimizde sizlerle....

Dünyanın konuştuğu, son yılların en yetenekli futbolcuları arasında gösterilen, parlayan yıldız 18 yaşındaki Arda Güler'i Real Madrid'e uğurlayan Sarı Lacivertliler, transferde gaza basıyor. Arda Güler'in bonservis geliriyle yeni sezon planlamasını yapmak ve de Arda Güler'in boşluğunu doldurmak isteyen Fenerbahçe, 10 numara pozisyonu için Sebastian Szymanski ile ciddi ciddi ilgileniyor. Galatasaray'ın da peşinde olduğu Szymanski için girişimlerini sıklaştıran Fenerbahçe, mutlu sona ulaşmak üzere. Szymanski transferi ile hem Arda Güler'in yerini doldurmak hem de ezeli rakibine transfer çalımı atmak isteyen Sarı Kanarya, böylece bir taşla iki kuş vurmanın peşinde...

Real Madrid'le 6 yıllık sözleşme imzalayan Arda Güler, Fenerbahçe'ye 20 milyon euro + 10 milyon euro bonus olmak üzere toplamda 30 milyon euro kazandırdı. Ayrıca sonraki satıştan %20 pay maddesi de sözleşmeye eklendi. Fenerbahçe, gelecek sezon planlaması için bu parayla daha rahat hareket imkanına da kavuşmuş oldu.

İsmail Kartal ve Ali Koç, yeni sezonun kadro planlaması için çalışmalara hız veriyor. 10 numara pozisyonu için Dinamo Moskova'dan Szymanski transferi bitiyor.

Bonservisi Dudak Uçuklatıyor

syz

Bonservisi Dinamo Moskova kulübünde bulunan yıldız 10 numara için pazarlık masasına oturan Fenerbahçe, beklemediği bir taleple karşılaştı. Geçen sezon Feyenoord'da forma giyen ve 40 maçta 10 gol 8 asistlik performansıyla takımının şampiyonluğunda büyük rol sahibi olan yıldız orta saha için Rus ekibin talebi 20 milyon euro oldu.

Fenerbahçe, ilk etapta 10 milyon euro bonservis teklifinde bulundu. Polonyalı 10 numaranın 15-18 milyon euro seviyesinde bonservis bedeliyle Sarı Lacivertli formayı giymesi bekleniyor. Fenerbahçe, Moskova temsilcisi ile Szymanski'nin transferi için kıran kırana pazarlığı sürdürüyor.