Fenerbahçe, performansları ile Avrupa devlerinin dikkatini çekmeyi başaran Ferdi Kadıoğlu ve Bright Osayi-Samuel'e ara transferde gelen teklifleri şampiyonluk yarışından ötürü kabul etmedi.

Birçok takım tarafından izlenen  Ferdi için Napoli oldukça ısrarcı tavır sergiliyor. İtalyan takımının gelecek aylarda 16 milyon Euro'luk bonservis önerisiyle sarı lacivertlilerin kapısını çalacapı ifade ediliyor. Osayi ise İngilizler'in kıskacında. Nijeryalı futbolcu için Premier Lig'den gelmesi beklenen teklifin 13-14 milyon Euro civarında olacağı ifade edildi. İki futbolcunun da kariyerlerine Avrupa'da sürdürmek  istemeleri nedeniyle yönetimin, gelecek teklifleri değerlendirmeye alacağı belirtildi.

Süper Lig'in mart ayının başında yeniden başlayacağı duyuyulurken Fenerbahçe teknik adamı Jorge Jesus, futbolcularını hem moral yönünden hem de fiziksel olarak diri tutmak için büyü yoğun çaba gösteriyor. Çalışmalarına devam eden Fenerbahçe'de yeni transfer Oosterwolde de uyum sürecini tamamen atlattı. Hollandalı yıldızın antrenmanlardaki  hazır hali Portekizli teknik adamı sevindirdi.