Transferde emin adımlarla ilerleyen Fenerbahçe, durmak bilmiyor.. Akşam gazetesinin sitesinde yer verdiği haberde; Kim Minjae'yi Napoli'ye transfer eden  ve Güney Koreli futbolcunun  yerini Brezilya ekibi Flamengo'dan Gustavo Henrique ile dolduran sarı lacivertli ekip, şimdi de Fransız temsilcisi  Marsilya'dan Luan Peres'i radarına aldığı ifade edildi.

Portekizli teknik adam Jorge Jesus, yönetime Brezilya'da görev yaptığı dönemden tanıdığı Luan Peres'i takımında görmek istediğini bildirdiği kaydedildi. Yönetim de Jesus'un direktiflerinin ardından Fransız kulüp ile iletişime geçtiği aktarıldı.

Fransız L'Equipe gazetesi de transfer görüşmelerini doğruladı. Haberin detayında ise; deneyimli savunmacının Marsilya teknik adamı  Igor Tudor'un yeni sezon planlamasında bulunmadığı bilgisine yer verildi.

Fransız temsilcisi ile 2025'e dek kontratı yer alan Brezilyalı defans oyuncusunun da Fenerbahçe'den gelen teklife olumlu yanaştığına vurgu yapıldı. Bu transferin de kısa zaman içinde neticelnmesinin beklendiği ifade edildi.