Orta sahada görev yapan Mert Hakan Yandaş geçen sezon Fenerbahçe'de sergilediği performansla beğenileri toplamıştı. Takımının ligi ikinci basamakta bitirmesinde büyük katkı veren milli futbolcu , transferin de gözdesi isimlerinden biri olmuştu.

2  Resmi Teklif

AKŞAM Gazetesinin yer verdiği haberde; CSKA Moskova ligin bitmesinden sonra Fenerbahçe'nin orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş için Fenerbahçe'ye 5 milyon euroluk teklif verdiği ifade edilmişti.. Fakat Sarı-Lacivertliler söz konusu rakamı düşük bulduğu gerekçe ile teklifi kabul etmemişti. Daha sonrasında Mert Hakan Yandaş için Rangers takımının da devreye girdiği belirtilmişti.

Rus Ekibininden Yeni Teklif

Rangers'ın verdiği  teklif Rus temsilcisinin altında olunca Fenerbahçe pazarlık masasına bile oturmadan teklifi geri çeivrdiği ifade edilmişti. 5 milyon euroluk teklifini revize etmesi beklenen CSKA Moskova yeni bir teklif ile Fenerbahçe'nin kapısını çaldığı belirtildi.

10 Milyon Euro İsteniyor

İddiaya göre CSKA Moskova, Fenerbahçe'ye milli orta saha  Mert Hakan Yandaş için bu defa 7 milyon euro teklifle geldiği öne sürüldü. Başarılı oyuncudan 10 milyon euro gelir bekleyen sarı laicvertli ekip ise Rus takımı bir kez daha geri çevirdi. Teknik direktör Jorge Jesus'un Mert Hakan Yandaş'ın takımda kalmasını istemesi nedeni ile Fenerbahçe'nin 10 milyon euroluk ücret isteiğinde direttiği ifade edildi.

24 Maç 10 Asist

Fenerbahçe ile 2 sene daha kontratı yer alan orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş, geçn sezon forma gitdiği 24 lig mücadelesinde takım arkadaşlarına 10 gol pası verdi.. 27 yaşında olan milli futbolcunun transfermarkt verilerine göre güncel piyasa değeri 3,5 milyon euro.