Fenerbahçe defans bölgesi için arayışlarına devam . Yerli veya yabancı birçok oyuncu üzerinde duran sarı lacviertlilerin gündemine son olarak Ousmane Diomande geldi.

Akşam Gazetesinin sitesinde yer verdiği haberde; Fenerbahçe'nin Portekiz 2. Ligi takımı Mafra'da kiralık olarak forma giyen, 2026'ya dek bonservisi Midtjylland kulübünde olan Diomande için kısa zamanda pazarlık masasına oturacağı belirtildi.

Sarı lacivertlilerin Diomande transferde iki ciddi rakibi söz konusu. Portekiz'de ciddi şekilde piyasasını yükselten Diomande'yi ülkenin güçlü ekipleri Porto ve Sporting Lizbon talip.

Fenerbahçe'nin gündemine geldiği Ousmane Diomande güçlü fiziği ile öne çıkıyor. 1.90'lık boyu ve 86 kiloluk fiziği ile dikkat çeken 19 yaşındaki savunmacı geleceğin en önemli savunmacı arasında gösteriliyor.

Sarı lacivertliler bu transfer için Midtjylland ile sıkı bir pazarlık halinde olacak. fakat Portekiz'in iki güçlü devi Porto ve Sporting Lizbon'un da bu yarışta olması Diomande'nin piyasasını yükseltiyor. Fneerbahçe, bu transfer için en doğru koşulun oluşması için bekelemede olacak.