Geçen sezon Eredivisie'nin kıyısından dönüp bu sene yeni bir başlangıç yapan ADO Den Haag'da Dirk Kuyt serüveni sadece 5.5 ay sürmüştü. Fenerbahçe'de bir dönem top koşturan genç antrenörün sözleşmesinin feshedildiği kulüp tarafından açıklanmıştı. Hollandalı çalıştırıcının yerine yine sarı lacivertliler için ter döken bir vatandaşı Dick Advocaat geldi.


 

Kötü sonuçlar Kuyt'ın sonunu getirdi

ADO Den Haag, 1 Temmuz 2022 tarihinde eski Fenerbahçeli Dirk Kuyt'ın teknik direktörlük görevine getirildiğini açıklamıştı. Fakat Hollandalı teknik adam için işler yolunda gitmedi. Yeşil siyahlı ekibin başında 17 maça çıkan Kuyt, bu maçlarda sadece 5 kez kazanırken 4 beraberlik ve 8 mağlubiyet aldı. ADO Den Haag, bu kötü sonuçların üzerine 42 yaşındaki teknik direktörün görevine son verdi.


 

dick advocaat


Eski aşkına geri döndü

Hollanda basınında Dick Advoccat'ın takımın başına getirilmesine 'Eski aşkına dönüş' başlıkları atıldı. Lahey doğumlu olan ve ADO Den Haag alt yapısında yetişen deneyimli çalıştırıcı bu kez teknik direktör olarak kulübüne hizmet edecek. Hollandalı teknik direktör yarın saat 13.00'te kendisini yeşil sarılı ekibe bağlayan sözleşmeyi imzalayacak.