Fenerbahçe Spor Kulübü orta saha oyuncularından olan Mert Hakan Yandaş’ın sakatlığı dolayısıyla Avusturya’dan Türkiye’ye geri dönüş yaptığı bildirildi. Ağustos 1994 yılında Bursa da doğmuş olan Mert Hakan Yandaş’ın futbola başlama süreci ile ilgili oldukça hüzünlü bir hikâyesi var. Ünlü futbolcunun henüz 9 yaşındayken babasını kaybetmesinin ardından, babasına verdiği sözü tutabilmek adına futbol hayatına atıldığı biliniyor. 
 
Babasının son istediğini yerine getirebilmek için futbola atılan başarılı futbolcu Mert Hakan Yandaş, oldukça doğru bir adım attığını yıllar içerisinde kanıtlamış isimlerden biridir. Futbol ile tanışması 2006 yıllarına dayanan Yandaş, futbola profesyonel anlamda ilk kez Bursa Güvenspor ile başlangıç yaptı. 5 yıl boyunca  Bursa Güvenspor alt yapısında futbol oynayan başarılı futbolcu Mert Hakan Güvenspor’un ardından soluğu Bursaspor'un takımlarından biri olan Yeşil Bursa Spor kulübünde aldı.
 
Futbol Kariyeri İçin Anlamlı Gollere İmza Attı

İlk kez profesyonel anlamda 2012 yılı itibari ile Yeşil Bursa Spor kulübünde oynayan Mert Hakan Yandaş, çıktığı toplam 17 maçta 1 gol atarak futbol camiasında kendisini kanıtladı. Sezon sonuna doğru ise Altınordu Spor Kulübünün yeteneğini fark etmesi üzerine, Altınordu spor kulübüne, İzmir'e transferi sağlandı. 
 
İzmir'de Altınordu spor kulübünde ortalama 2 yıl boyunca toplam 4  karşılaşmada yer alan Mert Hakan Yandaş, sadece 1 sezonluk 3. lig ekiplerinden biri olan Tire spor takımı için kiralanmıştı. Tire sporda bulunduğu süre boyunca futbol kariyeri için anlamlı gollere imza atan ünlü futbolcu Mert Hakan Yandaş, oldukça başarılı bir futbol hayatı geçiren Mert Hakan Yandaş toplamda 26 maçta 13 gol atarak başarısını katlamaya devam etti.
 
Sivas Spor ile Sözleşmesi Bitince Fenerbahçe Spor Kulübü İle Anlaşma Sağladı

Tire sporda geçirmiş olduğu başarılı futbol hayatının ardından 2016-2017 yılları için 2. Lig ekibinden Menemen Belediye Spor ile anlaşma sağladı. Genç futbolcu Menemen Belediye Spor ile anlaşma sağladıktan hemen sonra tam 35 maçta 12 kere gol atan Mert Hakan yandaş, 2017 yılından itibaren ise Sivas Spor ile anlaşma sağlamış ve Sivas spor altyapısında futbol oynamaya başlamıştır. Fakat Sivas Spora geçtikten sonra 2. sezon itibariyle sakatlandığı için sadece 9 maçta karşılaşmaya katılabildi.
 
Sivas sporda da büyük başarılara imza atan başarılı futbolcu, Sivas spor ile sözleşmesinin sona ermesinin ardından Fenerbahçe spor kulübü ile anlaşma yaptı. Fenerbahçe'nin orta sahasında görev alan başarılı futbolcu Mert Hakan yandaş, Avusturya kampından  sakatlandığı için ayrılarak Türkiye'ye geri dönüş yaptı.
 
Tedavi İçin İstanbul’a Dönüş Yapmak Zorunda Kaldı

Avusturya'dan sakatlık nedeniyle ayrılarak İstanbul'a gelen başarılı futbolcu Mert Hakan Yandaş’ın sakatlığı ile ilgili MR çektirebilmek ve gerekli tedavilerin sürdürülebilmesi için İstanbul'a döndüğü ifade edildi. Fenerbahçe Spor kulübüne katıldığı için oldukça mutlu olan Mert Hakan yandaş bunun çok onur ve gurur verici olduğunu ifade etmişti.  
 
Fenerbahçe Spor kulübüne dahil olmadan önce demir Grup Sivas spor ile anlaşan Mert Hakan Yandaş, sözleşmesi sona erdikten sonra Fenerbahçe ile anlaşma sağlayarak sarı lacivertli takımın bir parçası oldu. Fenerbahçe Spor kulübünün kadrosunda yer almaktan büyük mutluluk duyan Mert Hakan Yandaş’ın sağlık durumu ile ilgili arka bacak kaslarında ağrılar yer aldığı ile ilgili bilgi mevcut. Gerekli sağlık kontrollerinin sağlanabilmesi için Türkiye’ye giriş yapan başarılı futbolcu Mert Hakan Yandaş’ın bacağında yer alan rahatsızlığının futbol kariyerini etkileyip etkilemeyeceği ise merak konusu.