Galatasaray ve Fenerbahçe başkanları, son dönem içinde beraber hareket etme kararı almıştı. Bu durumun ardından gündeme bomba gibi bir transfer iddiası düştü. Kontratı sezon sonunda sona erecek olan Ferdi Kadıoğlu, Galatasaray'ın listesine girdi.

Fotomaç gazetesinde bulunan habere göre Ferdi'nin menajeri Rob Janssen ilk görüşmelerinde oyuncusunun Fenerbahçe'de kariyerini devam etmesine olumlu bakmadıklarını dile getirdi. İkinci görüşmelerin milli arada yapılması amaçlanıyor. Fenerbahçe yönetimi ise, ortak noktada buluşup Ferdi'nin kontratunı devre arası transfer döneminden önce uzatmayı planlıyor.

Fakat başta Championship ve Fransa olmak üzere birkaç kulüp Ferdi Kadıoğlu ile ciddi şekilde gündemine almaya başladı. FIFA kurallarına göre şu dönemde yapılacak bir teklif can yakabilir. Bu nedenden ötürü Ferdi'nin tüm talipleri temkinli davranıyor.

Son zamanda yıldızı parlayan Kerem Aktürkoğlu'nun menajerinin Ocak ayında ayrılık için bastırması ihtimali Galatasaray'ı bu transferde harekete geçirdi. Teknik ekip, Kerem'in ayrılması halinde alternatifler üzerinde dururken, Ferdi de konuşulmaya başlanan isimler arasında. İlerleyen süreç, önemli gelişmelere gebe gibi görünüyor.

KAYNAK: NTV SPOR