Fifa'nın espor adına yaptığı en büyük organizasyonu olan eDünya Kupası bugün başlıyor. Organizasyon 3 gün sürecek ve Pazar günü şampiyon belli olacak. Geçen sezon gerçekleşen organizasyonu Rogue takımının oyuncusu Msdossary kazanmıştı. Bu sene de Londra O2 Arena'da gerçekleşecek Dünya Kupasının şampiyonuna verilecek ödül tam 500.000$ . 

Kupanın formatı şu şekilde:

Dünya Kupası Fifa'nın Ultimate Team Modunda oynanıyor.

GRUP AŞAMASI: Her bir grup EASPORTSFİFA Küresel Seri Sıralamalarına göre 8'er olarak 4 gruba ayrılıyor. Grup aşamasında toplam 7 maç oynanıyor. Son 16: Her gruptan 4'er oyuncu çıkarak sıralmalarına göre birbirleri ile eşleşiyor. ÇEYREK FİNAL: Son 16 turunun galipleri karşılaşıyor YARI FİNAL: Dünyanın en iyi 4 oyuncusu belirleniş oluyor ve favori konsollarına göre birbirleriyle eşleşiyorlar. FİNAL: 2 Ayaklı olup biri Playstation diğeri ise Xbox konsolunda oynanıyor ve 500.000$'ın sahibi olacak Dünya Şampiyonu belirleniyor.

Dünya Kupası play-offlarına 2 Türk temsilcimiz katılmış fakat maalesef Büyük Finale kalmaya hak kazanamamışlardı. (Futbolist: İsopowerr , Göztepe: iMertAL)

Dünya Kupası Finallerine katılabilmek için oyunu sezon başından itibaren oynayan oyuncu sayısı 20 Milyon olarak açıklandı. Geçtiğimiz sene oynanan Dünya Kupası Finalleri ise 29 Milyonu aşan izleyici sayısına ulaşmıştı.

Fifa eWorld Cup Grand Final'ı EASPORTSFIFA twitch hesabından(İngilizce) veya Bein Sports 4 Türkiye kanalından(Türkçe) izleyebilirsiniz.