Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden sonra spor dünyasından da açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Süper Lig'de oynadığı son karşılaşmada 4 Şubat Cumartesi günü Antalyaspor'a deplasmanda 1-0 yenilen Gaziantep FK, mücadeleden bir gün sonra bir kişi haricinde şehre döndü: O isim Joao Figueiredo...

Bora Aydınlık kimdir? Fenerbahçe Zenit maçında attığı gol gündem oldu Bora Aydınlık kimdir? Fenerbahçe Zenit maçında attığı gol gündem oldu

Brezilyalı futbolcu Figueiredo, karşılaşmanın ardından 1 günlük iznini Antalya'da geçirdi ve takımla beraber Gaziantep'te dönmedi.

Yaşadıklarına ilişkin ülkesinin medyasına konuşan Figueiredo, depremi Antalya'da da hissettiğini dile getirdi ve şunları söyledi: "Antalya'da biraz sarsıntı hissettim, avizenin sallanmasına uyandım ama bir şey olmadı. Hatta alıştım. Sonrasında sabah erken saatlerde annem, çaresizlik içinde aradı. Arkadaşlarım nerede olduğumu öğrenmek istediler." 

Karşılaşmanın ardından Antalya'da kalmaya nasıl karar kıldığını da açıklayan Brezilyalı yıldız, "Eşim 2 ay önce doğum yaptı ve Brezilya'da. Yalnız olduğum için, maçtan sonra 1 gün daha Antalya'da kalmaya karar verdim. Antalya kaliteli otelleri ile tanınır ve turizm açısından bilinen bir şehirdir." şeklinde konuştu.